آیت الله علم الهدی در مجمع عمومی حزب موتلفه:

برخی سیاستمداران در صدد کمرنگ کردن اصل اسکتبار ستیزی هستند

سیاسی

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخی سیاستمداران و جریان های سیاسی درصددند اصل مقدس جامعه ولایی یعنی اسکتبارستیزی را کنار بگذارند.

برخی سیاستمداران در صددند اسکتبار ستیزی را از جامعه ولایی کنار بگذارند

 

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم الهدی در حاشیه یازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی که صبح امروز در تالار آدینه برگزار شد اظهار داشت: تبارشناسی سیاسی از طریق تحمیل مفهوم محوری جامعه ای است که این تبارشناسی از آن به وجود آمده است.

وی افزود: در صورتی که بتوانیم با شناختی کامل به مفهوم اجتماعی که بستر یک تبار سیاسی است شناخت پیدا کنیم اصالت کامل آن بر ما ثابت می شود و بستر پیدایش نهاد مقدس و تبار سیاسی حزب موتلفه نیز جامعه دینی بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه جامعه دینی با جامعه متدین متفاوت است تصریح کرد: جامعه دینی جامعه ای است که محور آن در مبنای ارزش ها و باورهای آسمانی دینی شکل گرفته است.

آیت الله علم الهدی با اشاره به چگونگی آشنایی مرحوم عسگر اولادی و مرحوم مهدوی کنی که منجر به شکل گیری هیات های موتلفه شد گفت: قالب بندی اجتماع این حزب آن روز تحت عنوان هیات بود.

وی با هشدار نسبت به اینکه برخی سیاستمداران و جریان های سیاسی در صددند اصل مقدس استکبار ستیزی در جامعه ولایی را کنار گذاشته و با بی توجهی از آن عبور کنند تصریح کرد: موتلفه باید به عنوان پاسدار قوی در این زمینه اقدام کند و این مسئله به عنوان یک اصل مطرح است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه اصل گرایی و اصولگرایی باید براساس سیستم مرکزی مورد گرایش باشد افزود: ما اصولی به عنوان اصول متنوع و متفاوت نداریم و همه اصول فرع بوده و اصل ولایت است که در واقع یک اصل محسوب می شود.

آیت الله علم الهدی ادامه داد: اصولگرا کسی است که اگر عناصری ریزش کنند به عنوان فرد گرایی سراغ این ریزش ها نمی رود و اگر اصول فردی با اصول ما تطبیق نداشت باید از آن عبور کرد چراکه همه فرع یک اصل به نام ولایت هستند.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی معادلات جهانی را بر هم زده و سنگلاخی در مسیر جهانخواران است یادآور شد: نمی توان تصور کرد که بدون مزاحمت به توسعه انقلاب خود بپردازیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در مسیر حرکتی که رهبر انقلاب ترسیم کرده اند ما نباید به عنوان تماشاچی بودن اکتفا کنیم؛ بلکه باید عنوان انسان آرمان خواه، آرمان ولایت را در نقطه حساس اسکتبارستیزی در نظر بگیریم.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه مدیریت مدیران براساس شرایط روز موقعیتی را ایجاد می کند که با آرمان های اولیه سازش ندارد گفت: نقش تبار سیاسی وابسته به ولایت ایستادن در مقابل این حرکت ها، مشورت دادن و اعلام موضع کردن است.