منصوری: لاریجانی از انفجار بمب تشنج در مجلس جلوگیری کرد/ شاهد مدیریت جدیدی از سوی رئیس مجلس بودیم

مجلس نهم,علی لاریجانی

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی معتقد است: اگررئیس مجلس جلسه روز سه شنبه را مدیریت نمی کرد، اتفاقاتی به مراتب بسیار بدتر از اتفاقات روز یکشنبه جنجالی خانه ملت رخ می داد.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت و گو با خبرآنلاین با اشاره به مدیریت رئیس مجلس در روز تصویب جزئیات طرح برجام و اعتراض مخالفان این طرح به اقدام لاریجانی خاطرنشان کرد: آقای لاریجانی واقعا چهره و مدیریت جدیدی از خود به نمایش گذاشت که برای همه غیر منتظره بود و اگر اینگونه رفتار نمی کرد، فضای مجلس از دستش خارج می شد.

وی افزود: به نظر من نمره آقای لاریجانی در اداره مجلس عالی و فوق العاده بود و او کاملا توانست مدیریت خود را بر فضایی اعمال کند  که می توانست بسیار متشنج تر از فضای روز یکشنبه مجلس شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: اتفاقی که ممکن بود رخ دهد اين بود که فضای روز یکشنبه مجلس را ضربدر صد کنید! دقیقا این تعبیر، تعبیر درستی است که آقای لاریجانی روز سه شنبه از انفجار بمبی جلوگیری کرد که روز یکشنبه با تشنجی که بوجود آمد، چاشنی آن کار گذاشته شده بود.

نماینده مردم کاشان در خانه ملت خاطرنشان کرد: پیش بینی من این بود که روز سه شنبه روز عجیبی برای مجلس باشد و شک نکنید اگر آقای لاریجانی جلسه را مدیریت نمی کرد شکاف عمیقی در مجلس ایجاد می شد که تاثیرات خود را در جامعه نیز می گذاشت.

وی با بیان اینکه با رد برجام در مجلس مردم ناامید می شدند، افزود: در این صورت، اتفاقات غیرقابل پیش بینی در جامعه رخ می داد.

این عضو کمیسیون بررسی برجام که از امضا کنندگان بیانیه معروف 5 نفره در اعتراض به گزارش این کمیسیون بود، خاطرنشان کرد: با روندی که در کمیسیون برجام طی شد، آرام آرام جامعه به سمت دو قطبی شدن پیش می رفت و روز به روز این فاصله بیشتر می شد. ختلاف نظرها به حدی در حال عمیق شدن بود که داشت تبدیل به ارزش و ضد ارزش می شد و این اتفاق برای جامعه خطرناک بود.

وی ادامه داد: هماهنگی ها و تفاهمی بین فراکسیون ها شکل گرفته بود که شکننده بود. جلسه ای تشکیل شد تا این شکاف ترمیم شود و دو طرف به وفاقی رسیدند تا با انجام اصلاحاتی در طرح، آن را تصویب کنند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: نظرات نمایندگان درجریان رای به جزئيات طرح نشان داد که کليت مجلس به این نتیجه رسیده که  نظر رئیس مجلس، صحیح است. چرا که اگر قرار بود 200 پیشنهاد بررسي شود، هم وقت مجلس گرفته می شد و هم پیشنهادها با هدف تبلیغات انتخاباتی مطرح می شد و فضا به گونه ای می شد که اگر یک نفرصحبت را شروع می کرد باید همه صحبت می کردند و این مسئله عملا امکان پذیرنبود.

منصوری آرانی تاکید کرد: این هنر آقای لاریجانی در مديريت مجلس بود. فضای عمومی مجلس از وی درخواست کرد وارد پیشنهادات نشود و رئیس مجلس نیز با توجه به خواسته نمایندگان وارد رای گیری شد که خوشبختانه جزئیات  طرح نیز با رای بالایی تصویب شد. ما از مرحله بسیار حساسی عبور کردیم تا فضای متلاطم جامعه به آرامش برسد.

27220

کد N990692