سفیر ایران در باکو:

کشورهای مسلمان از مبارزه با تروریسم حمایت کنند

تروریسم

سفیر کشورمان در جمهوری آذربایجان در گفت‌وگو با رسانه‌های این کشور با اشاره به جنایات‌ گروه‌های تروریستی بخصوص داعش در منطقه، گفت: ضرورت دارد کشورهای مسلمان با یک عزم واحد از مبارزه با تروریسم حمایت کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محسن پاک‌آیین سفیر کشورمان در باکو با بیان این‌که «تاسیس فرقه‌های تکفیری برای ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی، از برنامه‌های غرب و برخی کشورهای منطقه است» افزود: امروز ایران، روسیه، عراق، سوریه و حزب الله لبنان برای مبارزه با تروریسم مصمم هستند و در صورت همراهی بقیه کشورها، منطقه از وجود تروریسم بخصوص داعش پاک خواهد شد.

وی گروه‌های تکفیری و تروریستی را یک تهدید جدی برای امنیت منطقه و بخصوص کشورهای مسلمان دانست و افزود: کشورهای صلح‌دوست که خواهان استقرار ثبات و امنیت در منطقه هستند نباید در مقابل تداوم فعالیت گروه‌های تروریستی سکوت نمایند.

پاک‌آیین حمایت جمهوری اسلامی ایران از راه‌حل سیاسی برای بحران‌های امنیتی منطقه را اعلام کرد و گفت: وحدت جهان اسلام و تحکیم برادری در میان مسلمانان ایجاب می‌کند که همه کشورهای مسلمان در مقابل تکفیری‌ها و داعش متحد شده و تروریسم را نابود کنند.

سفیر کشورمان با محکومیت جنایات اخیر اسرائیل علیه مردم فلسطین افزود: ایران از مقاومت مردم فلسطین تا احقاق حقوق فلسطینیان حمایت می‎کند و از کشورهای مسلمان نیز انتظار داریم با تمامی امکانات از ملت فلسطین حمایت کرده و از هیچ کمکی در این زمینه دریغ نکنند.

وی گفت: متاسفانه به دلیل سکوت مجامع بین‌المللی و کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی، کشتار مردم بی‌گناه فلسطین ادامه یافته و تحریکات اسرائیل در قدس اشغالی تداوم دارد.

انتهای پیام

کد N990540