اجمالی/ حبیبی در مجمع عمومی موتلفه؛

سیاست لبخند در دیپلماسی خارجی را مضر می دانیم

سیاسی

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: در انتخابات امسال تابع نظرات جامعتین هستیم و انتخابات مجلس شورای اسلامی با عزم اصولگرایان در مسیر همگرایی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر محمد نبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در یازدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی که صبح امروز در مجتمع آدینه تهران برگزار شد اظهار داشت: منظومه فکری که انقلاب اسلامی توسط امام و رهبری ارائه داده است جاذبه هایی دارد که عزت ملت ایران و هر ملتی را که بدان پایبند باشد تامین می سازد. در این منظومه نفی ظلم، نفی استکبار و استبداد، استقلال همه جانبه سیاسی، فکری، اقتصادی و رسیدن به حیات طیبه اسلامی متجلی است.

وی با اشاره به برگزاری دو انتخابات در سال جاری گفت: امسال سال انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی است. نهاد خبرگان رهبری در هشت سال آینده از رکن رکین ولایت فقیه در نظام مقدس اسلامی صیانت می کند.

حبیبی خاطرنشان کرد: این انتخابات اهمیت فوق العاده ای دارد. ما در این انتخابات تابع نظرات جامعتین هستیم. انتخابات مجلس شورای اسلامی با عزم اصولگرایان در مسیر و روند همگرایی قرار دارد و موتلفه اسلامی در این مسیر از هرگونه هزینه مادی و معنوی دریغ ندارد تا یک مجلس کارآمد و ولایی تشکیل شود.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه بنای حزب موتلفه اسلامی در ارتباط با دولت بر پشتیبانی اصولی از دولت بوده و هست تصریح کرد: تعریف ما از پشتیبانی اصولی این است که برای موفقیت دولت، راه حل مشکلات و پیشنهاد کمک ارائه دهیم و اگر کمک خواستند دریغ نکنیم.

وی با تاکید بر اینکه حمایت حکیمانه، رصد هوشمندانه و همکاری صمیمانه را به عنوان راهبرد ارتباط با دولت بارها اعلام کرده ایم گفت: تاکنون تعامل ما با دولت یک طرفه بوده و دولت، پاسخ به ما را تاکنون به مصلحت ندانسته است.

حبیبی اعتدال را همانند (اصلاح طلبی) تعریف نشده دانست و ادامه داد: دامنه، سقف و کف اعتدال معلوم نیست به همین دلیل نهادها تصمیم گیر و تصمیم ساز در خطر عناصر نفوذی هستند. دولت باید فکری برای این خطر عظیم کند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی افزود: سیاست لبخند مطلق در دیپلماسی خارجی را مضر می دانیم و معتقد به آمیختن مهر، قهر، عذاب، رحمت و نیش و نوش به تناسب خصوصیات مخاطب هستیم.

ادامه دارد...