وزیر دفاع در دیدار جانشین رئیس ستاد کل ارتش چین:

با ایجاد ائتلاف‌های قدرتمند منطقه‌ای باید جلوی نفوذ آمریکا را گرفت

وزارت دفاع,جمهوري چين,وزير دفاع

وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در دیدار جانشین رئیس ستاد کل ارتش چین گفت: باید با ایجاد ائتلاف‌های قدرتمند منطقه‌ای، جلوی نفوذ آمریکا و بحران‌های ناشی از آن را گرفت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار دکتر حسین دهقان در دیدار دریاسالار جین گوا جانشین رئیس ستاد کل ارتش جمهوری خلق چین، با اشاره به اراده سیاسی رهبران دو کشور بر ایجاد روابطی پویا و فعال میان ایران و چین ابراز امیدواری کرد که توسعه روابط دفاعی میان دو کشور، تحکیم ثبات و امنیت بیشتر در دو سوی قاره پهناور آسیا را رقم زند.

دهقان اظهار کرد: آمریکا در کشور عراق و افغانستان مداخله کرد؛ این دو کشور را به اشغال خود درآورد و سپس به مردم وعده رفاه و امنیت داد، لیکن نتیجه این حضور اشغالگرانه را در تقویت و جنگ آفرینی جریان‌های تروریستی می‌بینیم.

وی تجاوز عربستان و آمریکا به یمن را نکوهش کرد و گفت: تمام تلاش‌های آنان در مقابله با مقاومت و اراده پولادین مردم یمن به بن بست رسیده است.

وزیر دفاع با تائید اقدام روسیه در تهاجم علیه تروریسم در سوریه ابراز امیدواری کرد اقدامات مثبت روسیه منجر به تغییرات اساسی در صحنه نبرد علیه تروریسم شود.

دهقان با اشاره به اینکه همکاری‌های ایران و چین در تمامی زمینه‌ها از جمله در بخش‌های دفاعی وارد مرحله جدیدی شده است، اظهار امیدواری کرد که همکاری های دو کشور تا سطوح راهبردی گسترش یابد.

در این دیدار دریاسالار جین گوا جانشین رئیس ستاد کل ارتش چین نیز طی سخنانی با ابراز خرسندی از سفر به تهران و دیدار با وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با ابلاغ سلام های گرم و صمیمانه وزیر دفاع جمهوری خلق چین به وزیر دفاع کشورمان از فرهنگ و تمدن ایران که تاثیر شگرفی در نقش آفرینی ایران در منطقه بر جای گذاشته است تمجید کرد.

جانشین رئیس ستاد کل ارتش چین با اشاره به راهبرد اصلی این کشور در حفاظت از صلح، ثبات و امنیت منطقه‌ای و بین المللی گفت: این راهبرد صرفا بر مبنای احترام و منافع متقابل چین با طرف های خارجی به اجرا در خواهد آمد.

وی با اشاره به جنگ یمن گفت: ما در یمن با هرگونه سلطه جویی، به کارگیری استانداردهای چندگانه و مخالفت با خواست مردم این کشور که از سوی برخی قدرت‌ها اعمال می‌شود به شدت مخالفیم.

دریاسالار جین گوا همکاری‌های دوجانبه میان تهران – پکن را در راستای تحکیم صلح، ثبات و امنیت منطقه‌ای و بین المللی ضروری ارزیابی کرد و بر لزوم اجرای هرچه سریع تر توافقات دفاعی – نظامی میان دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N990254