در ديدار با جانشين رئيس ستاد كل ارتش چين:

سردار دهقان: امیدوارم اقدامات روسیه، تغییراساسی در سوریه رقم بزند

سیاسی

وزير دفاع با تائید اقدام روسیه در تهاجم علیه تروریسم در سوریه ابراز امیدواری کرد اقدامات مثبت روسیه منجر به تغییرات اساسی در صحنه نبرد علیه تروریسم شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره كل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در دیدار دریاسالار جین گوا جانشین رئیس ستاد كل ارتش جمهوری خلق چین با وی، طی سخنانی با اشاره به اراده سیاسی رهبران دو كشور بر ایجاد روابطی پویا و فعال میان ایران و چین  ابراز امیدواری كرد: توسعه روابط دفاعی میان دو كشور، تحكیم ثبات و امنیت بیشتر در دو سوی قاره پهناور آسیا را رقم زند.

سردار دهقان در این دیدار گفت: آمریكا در كشور عراق و افغانستان مداخله كرد؛ این دو كشور را به اشغال خود درآورد و سپس به مردم وعده رفاه و امنیت داد، لیكن نتیجه  این حضور اشغالگرانه را در تقویت و جنگ آفرینی جریان های تروریستی می بینیم.

وی تجاوز عربستان و آمریكا به یمن را نكوهش كرد و گفت: تمام تلاش های آنان در مقابله با مقاومت و اراده پولادین مردم یمن به بن بست رسیده است.

وزیر دفاع با تائید اقدام روسیه در تهاجم علیه تروریسم در سوریه ابراز امیدواری کرد اقدامات مثبت روسیه منجر به تغییرات اساسی در صحنه نبرد علیه تروریسم شود.

سردار دهقان با اشاره به اینكه همكاری های ایران و چین در تمامی زمینه ها از جمله در بخش های دفاعی وارد مرحله جدیدی شده است؛ اظهار امیدواری كرد: همكاری های دو كشور تا سطوح راهبردی گسترش یابد.

در این دیدار دریاسالار جین گوا جانشین رئیس ستاد كل ارتش چین نیز طی سخنانی با ابراز خرسندی از سفر به تهران ودیدار با وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران با ابلاغ سلام های گرم و صمیمانه وزیر دفاع جمهوری خلق چین به وزیر دفاع كشورمان از فرهنگ و تمدن ایران كه تاثیر شگرفی در نقش آفرینی ایران در منطقه  برجای گذاشته است تمجید كرد.

جانشین رئیس ستاد كل ارتش چین با اشاره به راهبرد اصلی این كشور در حفاظت از صلح، ثبات و امنیت منطقه ای و بین المللی گفت: این راهبرد صرفا بر مبنای احترام و منافع متقابل چین با طرف های خارجی به اجرا در خواهد آمد.

وی با اشاره به جنگ یمن گفت: ما در یمن با هرگونه سلطه جویی، به كارگیری استانداردهای چندگانه و مخالفت با خواست مردم این كشور  كه از سوی برخی قدرت ها اعمال می شود به شدت مخالفیم.

دریاسالار جین گوا همكاری های دوجانبه میان تهران – پكن را در راستای تحكیم صلح، ثبات و امنیت منطقه ای و بین المللی ضروری ارزیابی كرد و بر لزوم اجرای هرچه سریع تر توافقات دفاعی – نظامی میان دو كشور تاكید كرد.