وزارت دفاع روسیه از حمله به 40 موضع دیگر داعش در سوریه خبر داد

یک مقام وزارت دفاع روسیه امروز (چهارشنبه) به رسانه‌ها گفت، جنگنده‌های ارتش این کشور در قالب 41 ماموریت پروازی بر فراز سوریه، 40 هدف متعلق به گروه تروریستی داعش را در این کشور هدف حمله خود قرار دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ایگور کوناشنکوف، مقام بلندپایه وزارت دفاع روسیه به خبرگزاری های این کشور گفت، نیروهای هوایی روسیه در جریان این حملات خود کارگاه‌هایی در نزدیکی شهر حلب را که مورد استفاده تروریست‌ها به منظور ساخت بمب برای عوامل انتحاری بودند، از بین بردند.

همچنین خبرگزاری ایتارتاس روسیه نیز به نقل از وزارت دفاع این کشور گزارش داد، جنگنده روسی که در تاریخ 10 اکتبر اقدام به پرواز در نزدیکی یک جنگنده نیروی هوایی آمریکا بر فراز سوریه کرده هدفش‌،‌ شناسایی این جنگنده بوده نه مرعوب کردن آن.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که جنگنده سوخوی SU-30CM این کشور در فاصله دو تا سه کیلومتری جنگنده آمریکایی بر فراز سوریه پرواز کرده است.

واشنگتن روز سه شنبه گفت، جنگنده های روسیه و آمریکا در حال پرواز بر فراز سوریه به حدی به هم نزدیک شده‌اند که در برد شناسایی از طریق چشم مستقیم قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام

کد N990207