کرملین سازش قره‌باغ را اولویت سیاست خارجی روسیه خواند

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) گفت:‌ سازش در منطقه مورد مناقشه ناگورنو-قره باغ همچنان یکی از مسائل و اولویت‌های اصلی سیاست خارجی روسیه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در این باره گفت: سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه با همتایانش درباره سازش در منطقه قره باغ به گفت‌وگو می‌پردازد.

وی ادامه داد: روسیه از نزدیک با آمریکا و فرانسه درباره مساله درگیری‌ها در قره باغ گفت‌وگو و همکاری می‌کند. اخیرا نیز در حاشیه نشست هفتادمین سالگرد مجمع عمومی سازمان ملل وزیر امور خارجه روسیه با رییس سازمان امنیت و همکاری اروپا دیدار داشت. در این نشست به مسائل کلیدی پیش از نشست ماه آتی میلادی و همکاری با سازمان امنیت و همکاری اروپا در زمینه دستیابی به راهکاری برای سازش در مناقشه قره باغ رسیدگی می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به مساله از سرگیری مذاکرات برای حل مناقشات این منطقه، افزایش تعداد درگیری‌ها و کشته شدن غیرنظامیان پرداخت و افزود: مسکو می‌خواهد تا دو طرف درگیر در منطقه قره باغ دست از درگیری بردارند و به سازش برسند.

انتهای پیام

کد N990188