آیت‌الله حسینی‌زنجانی:

حسینی ماندن بسیار مهم است

آيت‌الله العظمي حسيني زنجاني,امام حسين ع ,عزاداري

یک مرجع تقلید با اشاره به این‌که «صرف شناختن امام حسین (ع) ملاک نیست و حسینی ماندن مهم است» گفت: در صحنه‌های کربلا انسان خداباوری را در وجود امام حسین (ع) مشاهده می‌کند.

به‌ گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌زنجانی در مراسم تجلیل از پیرغلامان، شعرا و مادحین اظهار کرد: با مطالعه واقعه عاشورا می‌توانیم به این نکته برسیم که قیام امام حسین (ع) برای نجات جان انسان‌ها بر پایه خداباوری و توحید بوده و این امام همام با گام گذاشتن در این مسیر به‌دنبال اشاعه فرامین اسلام بود.

وی با اشاره به عزاداری شیعیان در سوگ سرور و سالار شهیدان، اشک ریختن برای سیدالشهدا (ع) را موجب نجات فرد در دنیا و آخرت دانست و یادآور شد: وقتی فردی در مراسم عزاداری امام حسین (ع) حضور یافته و برای مصایبی که ایشان و همراهان‌شان پشت سر گذاشتند گریه می‌کند گناهانش زدوده می‌شود و باید اذعان کرد این نهضت بسیار عظیم و بزرگ بوده و نباید از کنار آن به سادگی گذشت.

آیت‌الله حسینی‌زنجانی با اشاره به این‌که «انقلاب‌های توحیدی در جهان با تأسی از فرهنگ عاشورایی به‌وقوع پیوسته است» درس گرفتن از این واقعه را حائز اهمیت دانست.

انتهای پیام

کد N989735