تدابیر امنیتی در ضاحیه جنوبی بیروت در آستانه عاشورا

حزب‌الله لبنان

حزب‌الله لبنان به دلیل نگرانی از اقدامات تروریستی در روز عاشورا نیروهای امنیتی خود را در ضاحیه جنوبی بیروت مستقر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت النشره، برخی منابع امنیتی در گفت‌وگو با روزنامه «الجریده» کویت اعلام کردند: حزب‌الله لبنان که پس از حضور روسیه در سوریه و نبرد با داعش به شدت از واکنش گروه‌های تروریستی در لبنان نگران است، تعداد نیروهای امنیتی حاضر در ایست‌های بازرسی منتهی به ضاحیه جنوبی بیروت را افزایش داد.

این منابع امنیتی به شدت از عملیات انتحاری میان تجمع حزب‌الله در مراسم روز عاشورا ابراز نگرانی کرده‌اند به ویژه پس از اتفاق مبهم هفته گذشته که یکی از اتوبوس‌های حزب‌الله در منطقه البقاع مورد حمله قرار گرفت و در اثر انفجار بمبی، هفت تن از نیروهای آن زخمی شدند.

منابع مذکور اظهار داشتند، چند روز قبل نشست امنیتی محرمانه‌ای میان وفیق صفا، مسوول یگان ارتباط و هماهنگی حزب‌الله و نهاد المشنوق، وزیر کشور لبنان با هدف هماهنگ‌سازی طرح امنیتی که احتمالا طی چند روز قبل از عاشورا اجرا می‌شود، برگزار شد.

منابع مذکور ادامه دادند: المشنوق نگرانی‌های مسوول امنیتی حزب‌الله را به خوبی درک کرد و یکی از افسران شاخه اطلاعات را به عنوان افسر ارتباطی میان دو طرف مسوول تبادل هرگونه اطلاعات امنیتی کرد که به شکل حرفه‌ای و سریع فعالیت می‌کند.

منابع مذکور تاکید کردند: حزب‌الله از حدود یک هفته قبل تمامی نیروهای امنیتی خود را در داخل لبنان بسیج کرده که اعضای جوان تحت فرماندهی تیپ پیشاهنگی، یکی از گروه‌های بزرگ تشکیل‌دهنده ساختار نظامی حزب الله هستند.

این جوانان در طول روزهای گذشته در مسیرهای اصلی در داخل ضاحیه جنوبی بیروت مستقر شده‌اند و در ورودی‌های منطقه امنیتی که شامل مهمترین نهادها و ساختمان‌های حزب الله از جمله اماکن اسکان رهبران آن است، ایست‌های بازرسی ایجاد کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N989660