ثروتی مطرح کرد:

حجاج در حرم امن الهی با بی تدبیری حکام داعشی مهاجرالی الله شدند

فاجعه منا

نماینده مردم بجنورد در مجلس بی تدبیری حکام آل سعود را محکوم کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، موسی الرضا ثروتی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام محرم و تسلیت به بازماندگان فاجعه منا گفت: حجاج در حرم امن الهی به دست بی تدبیری حکام داعشی و وهابی آل سعود مهاجرالی الله شدند.

وی ادامه داد: عملکرد آمریکا و استکبار جهانی نسبت به توافق برجام مشابه حافظه تاریخی در گذشته ملت ها به بدعهدی و ظلم و ستم به مردم قابل پیش بینی است وضرورت دارد که ملت ایران تحت زعامت مقام معظم رهبری وحدت و اتحاد خود را حفظ کند و از نفوذ آمریکا جلوگیری کرده چرا که امام (ره) فرموده اند تا ظلم هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ، ما هستیم .

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان کرد: عملکرد سازمان مدیریت و برنامه ریزی در هزینه کرد ماده 10 و 12 و 224 برنامه پنجم، اعتبارات سیل و حوادث مطلوب نیست و ضرورت دارد این اعتبارات در برنامه ششم و بودجه سال 95 به وزارت کشور واگذارشود.

ثروتی همچنین بیان کرد‌: مشکل رکود اقتصادی و بیکاری فزآینده برخلاف برنامه های اعلامی رئیس جمهوری است و امید است اقدامی عملی و جدی در این رابطه صورت گیرد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس افزود: هیأت امنای صندوق توسعه ملی از اهداف قانون مربوطه منحرف شدند و تصویب سیاست های پرداخت تسهیلات تنها به سرمایه درگردش ، موجب خسران و ضرر سرمایه گذاران مناطق کمتر توسعه یافته شده که پس از چند سال و با پیشرفت فیزیکی بالا از دریافت تسهیلات توسعه ای محروم می شوند و سرمایه خود را از دست رفته می بینند که موجب رکود بیشتر اقتصادی و معطل ماندن سرمایه های شده و طبق ماده 84 برنامه ، باید سهمیه ای برای استان های کمتر توسعه یافته گذاشته شود تا توازن منطقه ای به وجود بیاید.

وی همچنین گفت:‌ در سیل ها و زلزله های سال 94 به شهرستان های حوزه انتخابیه بنده خسارات فراوانی وارد شده که ضرورت دارد وزارت خانه های مربوطه احساس مسئولیت و تعهد بیشتری داشته باشند و با تخصیص اعتبار مشکلات مردم را حل کنند.

ثروتی در پایان خطاب به دولت و رئیس جمهور مجلس نسبت به رسیدگی حل مشکل موسس میزان و شرکت پدیده تذکر داد.

انتهای پیام

کد N989584