۰
فرمانده نیروی دریایی ارتش:

برای امنیت در دریا با کشور چین همکاری داریم

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
نيروي دريايي ارتش

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ایران و چین برای برقراری امنیت و استفاده از فضای دریاها با یکدیگر همکاری داشته و خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) ، امیر دریادارحبیب الله سیاری در دیدار با هیأت بلند پایه نظامی کشور چین اظهار کرد: ما امروز میزبان جانشین ستاد کل ارتش چین بودیم. بحث هایی که در این جلسه مطرح شد با توجه به امنیت دریا و اهمیت حضور در دریا به ویژه شمال اقیانوس هند بود که از نظر ژئوپلوتیکی برای دنیا حائز اهمیت است .

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران و چین در شمال اقیانوس هند حضور دارند که این حضور در جهت بحث تامین خطوط مواصلاتی اعم از کشتی های تجاری و نفت کش‌ها است که از مسیر تنگه هرمز خارج می شوند یا از طریق آسیای جنوب شرق به غرب و یا برعکس در حرکت هستند.

سیاری همچنین خاطر نشان کرد: هر دو کشور در این زمینه فعال هستند و به همکاری های مستمر یکدیگر نیاز دارند .

وی خاطر نشان کرد: بحث بازدید ناوگروه ها از بنادر یکدیگر به توافق هر دو کشور رسید. بازدیدهای مسئولین آموزشی و اجرایی آموزش های مختلف در نیروی دریایی هر دو کشور نیز مورد توجه بوده است.

سیاری تصریح کرد: امیدواریم در سفر های آتی تشکیل کمیته دریایی به امضا برسد و اجرایی شود. ما تاکنون با نیروی دریایی چین همکاری و تعامل داشته و داریم. ناوگروه چین از بندرعباس در گذشته بازدید داشته و در مبارزه با دزدان دریایی نیز همکاری های خوبی داشته و داریم .

همچنین در بخش دیگری از این دیدار جانشین رئیس ستاد کل ارتش چین با تشکر از دریادار سیاری اظهار کرد: از صمیم قلب آرزو می کنیم که همکاری دو نیروی دریایی تقویت و تامین شود. آرزو می کنیم که با نیروی دریایی ارتش ایران به صورت مستمر همکاری داشته باشیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.