فرمانده نیروی دریایی ارتش:

برای امنیت در دریا با کشور چین همکاری داریم

نيروي دريايي ارتش

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ایران و چین برای برقراری امنیت و استفاده از فضای دریاها با یکدیگر همکاری داشته و خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) ، امیر دریادارحبیب الله سیاری در دیدار با هیأت بلند پایه نظامی کشور چین اظهار کرد: ما امروز میزبان جانشین ستاد کل ارتش چین بودیم. بحث هایی که در این جلسه مطرح شد با توجه به امنیت دریا و اهمیت حضور در دریا به ویژه شمال اقیانوس هند بود که از نظر ژئوپلوتیکی برای دنیا حائز اهمیت است .

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران و چین در شمال اقیانوس هند حضور دارند که این حضور در جهت بحث تامین خطوط مواصلاتی اعم از کشتی های تجاری و نفت کش‌ها است که از مسیر تنگه هرمز خارج می شوند یا از طریق آسیای جنوب شرق به غرب و یا برعکس در حرکت هستند.

سیاری همچنین خاطر نشان کرد: هر دو کشور در این زمینه فعال هستند و به همکاری های مستمر یکدیگر نیاز دارند .

وی خاطر نشان کرد: بحث بازدید ناوگروه ها از بنادر یکدیگر به توافق هر دو کشور رسید. بازدیدهای مسئولین آموزشی و اجرایی آموزش های مختلف در نیروی دریایی هر دو کشور نیز مورد توجه بوده است.

سیاری تصریح کرد: امیدواریم در سفر های آتی تشکیل کمیته دریایی به امضا برسد و اجرایی شود. ما تاکنون با نیروی دریایی چین همکاری و تعامل داشته و داریم. ناوگروه چین از بندرعباس در گذشته بازدید داشته و در مبارزه با دزدان دریایی نیز همکاری های خوبی داشته و داریم .

همچنین در بخش دیگری از این دیدار جانشین رئیس ستاد کل ارتش چین با تشکر از دریادار سیاری اظهار کرد: از صمیم قلب آرزو می کنیم که همکاری دو نیروی دریایی تقویت و تامین شود. آرزو می کنیم که با نیروی دریایی ارتش ایران به صورت مستمر همکاری داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N989560