ظریف: اتهامات علیه ایران در پرونده العبدالی "مشکوک" است

تسنیم نوشت: وزیر امور خارجه ایران با اشاره به روابط تاریخی و خوب کشورمان با کویت تاکید کرد که امنیت کویت ، امنیت ایران به شمار می رود.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف در جریان دیدارش با تعدادی از سردبیران روزنامه های عربی در پاسخ به سوال "ماجد العلی" سردبیر روزنامه الرای کویت درباره برخی اتهامات درخصوص نقش ایران در پرونده "هسته العبدلی" در کویت و آنچه دخالت در امور داخلی این کشور خوانده شد، تاکید کرد: ما بارها عدم دخالت خود در امور داخلی کشورهای منطقه را اعلام داشته ایم. امنیت کویت، امنیت ایران است. اتهامات مطرح شده علیه ما در سایه این پرونده، بعد از توافق هسته ای با گروه 1+5 بود و این امر مشکوک است.

وی با تمجید از نقش مثبت امیر کویت در فاجعه منا برای کاهش آلام داغدیدگان افزود: ما از عمق روابط ایران و کویت آگاهیم و نقش و مواضع مثبت کویت را به خوبی درک می کنیم. در جریان حادثه تاسف باری که برای حجاج ایرانی در مِنا روی داد، دولت کویت بویژه شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت نقش بزرگی را ایفا کرد. امید داریم که روابط تاریخی خوب بین دو کشور و جناب امیر کویت ادامه یابد و برای ارتقای آن تلاش می کنیم و ما از طرف خود اراده راسخ برای توسعه روابط دو جانبه داریم و می دانیم که حسن روحانی رئیس جمهور ایران و امیر صباح الاحمد الصباح چشم به آینده بهتر روابط بین دو ملت و دو کشور دوخته اند.

52261

کد N989497