درخواست لندن از سازمان ملل برای بررسی آزمایش موشک عماد

ايران,انگليس,موشك

نماینده انگلیس در سازمان ملل از کمیته تحریم‌های ایران در شورای امنیت خواست تا آزمایش موشک عماد توسط این کشور را مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، ماتیو ری‌کرافت نماینده انگلیس در سازمان ملل در جمع خبرنگاران در نیویورک با بیان اینکه معماری فعلی تحریم‌ها علیه ایران هنوز پابرجاست، از کمیته تحریم‌های ایران در شورای امنیت خواست آزمایش موشکی عماد در این کشور را بررسی کند.

موشک دوربرد عماد که نسل جدید موشک‌های بالستیک ساخت وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران است روز یکشنبه با موفقیت آزمایش شد. عماد نخستین موشک دوربرد ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است.

مقامات آمریکایی در روزهای گذشته مدعی شدند، این اقدام ایران نقض قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل است و گفته‌اند از مجرای سازمان ملل اقدام مقتضی را در ارتباط با آن انجام خواهند داد.

قطعنامه شماره 1929 شورای امنیت که آغازگر چهارمین دور تحریم‌ها علیه ایران با طرح ادعاهای بی‌پایه درباره برنامه هسته‌ای این کشور بود سال 2010 به تصویب رسید که در رابطه با برنامه موشکی بالستیک ایران است.

انتهای پیام

کد N989231