کلینتون: باید با ابزار سیاسی و نظامی روسیه را وادار به مذاکره کنیم

سوريه,روسيه

هیلاری کلینتون تاکید کرد که برای حل بحران سوریه دولت واشنگتن باید از اهرم فشار دیپلماتیک و نظامی برای آوردن روسیه به پای میز مذاکره استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، از سی‌ام سپتامبر نیروی هوایی روسیه حملات علیه مواضع داعش در سوریه را به درخواست دولت دمشق آغاز کرده است.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه دولت اول باراک اوباما در اولین مناظره نامزدهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: من در تلاش هستم که بدانم چه نوع اهرم فشاری برای آوردن روسیه به پای میز مذاکره در اختیار داریم. می‌دانم که در دولت این مساله به شدت پیگیری می‌شود.

کلینتون سه‌شنبه شب در لاس‌وگاس تاکید کرد که هدف از سیاست‌های آمریکا در سوریه باید این باشد که روس‌ها با هر کسی در این منطقه برای حرکت به سمت راه حل سیاسی توافق کنند.

سناتور برنی ساندرز که از رقبای اصلی کلینتون در انتخابات نوامبر 2016 است، مدعی شد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه از مداخله کشورش در سوریه پشیمان می‌شود. وی تاکید کرد: زمانی که او خود را گرفتار کرده، گمان می‌کنم مردم روسیه به او پیامی می‌دهند که شاید باید با آمریکا برای اصلاح شرایط همکاری کند.

انتهای پیام

کد N989177