کری برای کاهش تنش‌ها در فلسطین اشغالی به خاورمیانه می‌آید

رژيم صهيونيستي,فلسطين,جان كري

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که قصد دارد برای فرونشاندن ناآرامی‌ میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها به زودی به خاورمیانه سفر کند.

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد که قصد دارد برای فرونشاندن ناآرامی‌ میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها به زودی به خاورمیانه سفر کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این سفر بیانگر تلاش‌های مستقیم جان کری،‌ وزیر امور خارجه آمریکا برای میانجی‌گری صلح بین اسرائیل و فلسطینی‌ از زمان شکست مذاکرات در سال گذشته میلادی است.

اسرائیل و فلسطین در حال تجربه بدترین ناآرامی‌ خود در سال‌های اخیر هستند. جان کری به حاضرین در مرکز بلفر دانشگاه کندی هاروارد گفت: به زودی به خاورمیانه سفر خواهم کرد و تلاش می‌کنم تا هر دو طرف را از این پرتگاه دور کرده و مجددا به پای میز مذاکره بکشانم. در ناآرامی‌های اخیر دست کم هفت اسرائیلی و 29 فلسطینی کشته شده‌اند.

این درحالی است که تنش در فلسطین روز به روز درحال افزایش است و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در نشست اضطراری مقامات و کابینه امنیتی خود گفته بود: اسرائیل در حال بررسی این مساله است که آیا مناطق فلسطینی‌ها در قدس شرقی را محاصره کند یا خیر.

کری گفت: اگر ناآرامی‌ها از کنترل خارج شود هدف آمریکا برای این منطقه یعنی راه حل دو کشوری ممکن است محقق نشود و این فرصت از دست برود.

وی افزود: با این ناآرامی و خشونت مواجه شدیم چون سرخوردگی‌ وناکامی‌ در هر دو طرف روز به افزایش است.

افزایش خشونت‌ها نشان می‌دهد که سومین انتفاضه در راه است و نسل جدید فلسطینی‌ها از شکست محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در خصوص تشکیل کشور مستقل فلسطین ناامید شده‌اند.

انتهای پیام

کد N989141