2780 امامزاده کشور از امشب سیاه‌پوش عزای حسینی می‌شود

امام حسين ع ,محرم,سازمان اوقاف,عزاداري

معاون سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به برگزاری سوگواره بصیرت عاشورایی در 2780 امامزاده کشور گفت: این طرح ملی و سراسری از امشب در امامزادگان کشور آغاز می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی با اشاره به این‌که «سازمان اوقاف وظیفه اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش را دارد» اظهار کرد: بر این اساس هرساله در ایام ماه‌های محرم و صفر طرح ملی و سراسری سوگواره بصیرت عاشورایی با هدف اجرای امینانه نیات واقفان خیراندیش مرتبط با عزاداری امام حسین (ع)، تبیین قیام اباعبدالله الحسین (ع)، تبیین عبرت‌ها و درس‌های عاشورا، تقویت باورهای دینی، ترویج معارف اهل بیت (ع) بخصوص امام حسین (ع)، تبیین سبک زندگی حسینی و ایجاد بصیرت افزایی در میان مردم با بهره گیری از بیانات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پیرامون قیام امام حسین (ع) برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: امسال طرح ملی «سوگواره بصیرت عاشورایی» در دهه اول ماه محرم در 2780 بقعه متبرکه و امامزاده برگزار می‌شود.

برگزاری تجمع بزرگ «لبیک یا حسین (ع)» در 606 امامزاده

وی ادامه داد: نخستین برنامه سوگواره بصیرت عاشورایی، تجمع عظیم «لبیک یا حسین (ع)» در روز اول ماه محرم است که این اجتماع عظیم پیش از نماز مغرب و عشاء در 606 امامزاده کشور برگزار می‌شود.

شرفخانی تاکید کرد: هدف از برگزاری این اجتماع لبیک گویی به امام حسین (ع) و اقامه عزا در روز نخست ماه محرم در آستان مقدس امامزادگان است.

انتهای پیام

کد N989137