اواخر آذر یا اوایل دی شاهد اجرایی شدن کامل برجام خواهیم بود

علی اکبر صالحی, برجام, اجرای برجام

رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان از اجرایی شدن کامل برجام ظرف دو ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صداوسیما، علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص تصویب جزییات برجام در مجلس با تاکید بر اینکه اقدامات روی زمین (درباره اقدام ایران به تعهدات خود در برجام) حداکثر دو ماه طول می کشد، افزود: زمان شروع این اقدامات با نظر رئیس جمهوری خواهد بود.

صالحی با بیان اینکه تصویب به این معناست که طرفین به صورت رسمی اعلام می کنند که برجام پذیرفته شده است، اظهار داشت: پس از روز تصویب اقداماتی که باید انجام شود، اقداماتی روتین خواهد بود و دیگر نیازی نیست که در جایی موضوعی به تصویب رسانده شود.

وی با اشاره به اقداماتی که طرف مقابل پس از روز اعلام توافق برجام باید انجام دهد، اضافه کرد: اتحادیه اروپا رسما اعلام خواهد کرد که تحریم‌ها لغو خواهد شد، اما زمان اجرای آن را موکول به زمانی می‌کند که ما اقدامات اجرایی خود روی زمین را انجام دهیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: رییس جمهوری آمریکا نیز بیانیه‌ای خواهد خواند و طی آن اعلام خواهد کرد که تحریم‌ها را رفع و تعلیق خواهند کرد، آنها نیز روز اجرای تعهدات خود را به زمانی موکول می کنند که ما اقدامات روی زمین مان را انجام دهیم.

صالحی همچنین گفت: اقدامات روی زمین ما حداکثر حدود یک و نیم تا دو ماه طول می کشد و می ‌وان گفت که اواخر آذرماه یا اوایل دی ماه سال جاری شاهد اجرایی شدن کامل برجام خواهیم بود.
کد N988875