نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

امتی که از تدبیر خدا تبعیت نکند سیلی می خورد

سپاه پاسداران

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: توجه نکردن به طراحان پشت صحنه فتنه از اشتباهاتی است که باعث تکرار حوادث تاریخی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه چهارمحال و بختیاری- حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی در کنگره ملی سرداران و 2436شهید چهارمحال و بختیاری و همایش طلاب و روحانیون حوزه های علمیه استان، با اشاره به نقش مثبت و منفی خواص در پاسداری از میراث امام خمینی(ره) گفت: آیا بعد از امام(ره)، خواص توانستند به نحو احسن از میراث ایشان پاسداری کنند این در حالی است که اکثر رهبران الهی نسبت به میراث بعد از خودشان نگران بودند که آیا بعد از خودشان کسانی که باید از میراث شان پاسدرای کنند، نقش خود را خوب ایفا می نمایند.

وی، با تأکید بر اینکه مصادیق این نگرانی در قرآن هم آمده است ، اظهار کرد: به نظر می رسد پیامبر اعظم بیش از دیگران نسبت به میراث خود نگران بود.

سعیدی، سازو کار شریعت، نحوه انتخاب رهبری، اختیارات رهبری، نحوه اطاعت از رهبری و نحوه موضع گیری رهبری را نکته دوم نگرانی رهبران الهی برای میراث بعد از خود برشمرد.

وی، با طرح این سؤال که " آیا حادثه عاشورا قابل تکرار است؟" گفت: من استدلال دارم که قابل تکرار است؛ زیرا حادثه عاشورا تکرار حوادث پیشین تاریخ است. اگر بنا باشد از رهبری خوب اطاعت نشود و خواص و مردم رهبر را تنها بگذارند؛ یا رهبری مانند حضرت علی(ع) منزوی می‌شود، یا مانند امام حسین(ع) کشته و یا مانند امان زمان(عج) از چشم‌ها غایب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در سپاه، مخاطبان نگرانی رهبران الهی را به چهار دسته ؛ فرزندان، نوه ها، خواص و مردم تقسیم کرد و افزود: اطاعت امت از رهبری مصداق بهترین امت در قرآن و عدم همراهی آنها متناسب با فراز لعن امت در زیارت عاشورا است.

وی با بیان اینکه ‌انقلاب زیبنده امتی است که پای انقلاب و صحبت رهبری بایستند، با اشاره به چرایی شهادت امام حسین(ع) در عاشورا، خاطرنشان کرد: اگر رهبری تنها بماند، حجت خدا را سرمی بُرند و خدا هیچ کاری نمی کند؛ زیرا نقش مردم باید روشن باشد.

سعیدی به شکست حصر آبادان با فرمان حضرت امام خمینی(ره) نیز اشاره و حرکت نیروهای نظامی اعم از سپاه و بسیج و ارتش را لازمه انجام این فرمان عنوان کرد که با تبعیت نیروهای مسلح، تحقق یافت.

نماینده ولی فقیه در سپاه تصریح کرد: امروز با سه اسلام بدلی؛ سلفی گری عربستان، اسلام سکولاریزه ترکیه و اسلام شیعه افراطی با دو رویکرد توهین به مقدسات اهل سنت و ترویج عزاداری خشن، غیرمتعارف و خنثی روبرو هستیم.

سعیدی، اشتباهات تکرارشده تاریخی بعد از رحلت پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و حضرت امام خمینی(ره) را یادآور شد و گفت:در زمان پیامبر، خواص پشت سر ایشان ایستاده بودند که بعد از رحلت به سه دسته تقسیم شدند: یک دسته همراه امام بودند، دسته دیگر مقابل امام ایستادند و دسته سوم کسانی بودند که تحت عنوان میانه رو به میدان آمدند و خیانت آنها به مراتب از آنهایی که مستقیم جلوی ولایت ایستادند، بیشتر بود.

وی تأکید کرد:‌ این اشتباه بعد از فوت امام (ره) نیز تکرار شد، عده ای بر محور ولایت ایستادند. دسته ای مقابل رهبری ایستادند و عده ای راه میانه روی را پیشه خود کردند و اگر نبود این میانه روی ها، مخالفان ولایت هیچ غلطی نمی توانستند بکنند.

سعیدی، دومین اشتباه عصر علوی نسبت به عصر نبوی را تنزل جایگاه امام(ع) دانست که برخی گفتند،‌ پیامبر بنیانگذار بود حضرت علی(ع) جوان و بی تجربه است و این مسائل را برای امام زدایی مطرح کردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه خاطرنشان‌کرد : در زمان حال نیز این اشتباه تکرار شده و عده ای گفتند، امام کجا و رهبری کجا؟ به خدا قسم اگر نبود عظمت، اقتدار و صلابت، مدیریت و ابعاد وجودی مقام معظم رهبری، معلوم نبود بر سر انقلاب چه می آمد.

این مقام مسئول، مطلق نگری نسبت به صحابی پیامبر را دیگر اشتباه عصر علوی دانست و گفت: با این نگرش،‌که همه صحابه پیامبر و آنهایی که نفس پیامبر به آنها خورده اهل بهشت هستند،‌ به دنبال ایجاد جایگاه کاریزماتیک برای خود بودند.

وی، فتنه های جمل و صفین در زمان امام علی(ع) و فتنه های 88 و 78 در زمان حاضر را متذکر شد و سکوت خواص را از دیگر اشتباهات تاریخی دانست که باعث تکرار اتفاقات شده است.

سعیدی، عدم توجه به عوامل پشت صحنه در فتنه ها را از دیگر اشتباهات عنوان کرد و افزود: در فتنه ها، چند لایه وجود دارد، یکی، لایه فتنه را طراحی می کند و پشت صحنه قرار دارد. لایه دیگر روی صحنه است و لایه مجری فتنه در کف خیابان قرار دارد و به راحتی نمی توان طراح فتنه ها را شناخت که بنیانگذاران فتنه و ظلم هستند.

وی در نتیجه گیری بحث خود، اظهار کرد: در دوران کنونی، بخشی از خواص، اشتباهات بنی اسرائیل و عصر علوی را تکرار کردند و وظیفه ما این است که جامعه را روشن کنیم.

انتهای پیام

کد N988804