صالحی به لاریجانی نامه نوشت

علی‌اکبر صالحی,علی لاریجانی,توافق هسته ای ایران و پنج بعلاوه یک برجام

پس از تصویب جزئیات برجام در مجلس شورای اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی برای علی لاریجانی نامه نوشت.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان انرژی اتمی، رئيس سازمان انرژی اتمی کشورمان در نامه ای خطاب به رئيس مجلس شورای اسلامی از تلاش های رئیس قوه مقننه در تصویب برجام در مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد. [span lang='FA']
[span lang='FA'] [span lang='FA']متن این نامه به شرح زیر است.
[span lang='FA'] [span lang='FA']
[span lang='FA']جناب آقای دکتر لاریجانی 

[span lang='FA']رییس محترم مجلس شورای اسلامی

باسلام و تحیّت، [span lang='FA']
بااحترام، اکنون که در پرتو الطاف الهی، ارشادات رهبر فرزانة انقلاب اسلامی و تدابیر ریاست محترم جمهوری و نیز به یمن همّت و حمیّت سایر خدمتگزاران نظام مقدس اسلامی بویژه حضرتعالی، زمینة مناسب برای پایان بخشیدن به بحرانِ ساختگی هسته­ای فراهم آمده است، به حکم وظیفة اسلامی و انسانی، برخود فرض می­دانم تا از تلاش‌های صادقانة دست­اندرکاران این اقدام مبارک قدردانی نمایم.  

[span lang='FA']کسانی که با ابعاد و زوایای پروندة هسته­ای کشورمان و سیر تحوّلات آن آشنایی دارند، نیک می دانند که جنابعالی طیّ پانزده سال گذشته در مقام مدیری توانمند و مشاوری بصیر، تمام توش و توان خود را در مسیر عبور پیروزمندانة ایران اسلامی از این گذرگاه تاریخی بکار گرفته و نقشی ماندگار از خود به یادگار نهاده­اید. بدون تردید در صفحات تاریخ معاصر ایران درج خواهد شد که جنابعالی در کلّ فرآیند مذاکرات هسته­ای و به سرانجام رساندن آن نقش مؤثری بر عهده داشته­اید. 

تدابیر خردمندانه جنابعالی در مقام دبیر شورایعالی امنیت ملّی و حلّ و فصل بسیاری از موضوعات مورد اختلاف در قالب بحث "مدالیته" و همچنین ارائة دیدگاه‌های راهگشا از سوی آن برادر گرانقدر در فرآیند مذاکرات محرمانه با ایالات متحدة آمریکا در دولت‌های دهم و یازدهم و نیز در جریان مذاکرات چالش‌برانگیز و نفس‌گیر جمهوری اسلامی ایران با کشورهای عضو گروه 1+5 از حافظة تاریخی ملّت ایران زدوده نخواهد شد.   

اینجانب همچنین مراتب سپاس و قدردانی خود را نسبت به مدیریت شایستة جنابعالی در جریان بررسی برنامة جامع اقدام مشترک(برجام)در مجلس شورای اسلامی  و تصویب آن به حضورتان اعلام می نمایم. 

افزون براین، برخود واجب می­دانم تا به نمایندگی از خانوادة بزرگ و افتخار آفرین صنعت هسته­ای از همراهی و همگامی همدلانة نمایندگان خانة ملّت بویژه اعضای محترم کمیسیون برجام سپاسگزاری نمایم.

امید است در سایة اتّحاد و انسجام اسلامی و همدلی و همزبانی ملّی، بیش از پیش بر مسیر تحقّق اهداف بلند نظام مقدّس جمهوری اسلامی ایران توفیق یابیم. 

 دوام سلامتی و مزید توفیقات جنابعالی و همکاران گرامی را از درگاه ایزد متعال مسئلت می نمایم.

  علی اکبر صالحی
[span]4949

کد N988682