فتاحی: تضعیف اسلام خواسته دشمنان است

سیاسی

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس ضمن محکوم کردن فاجعه هولناک منا، انفجار در پایتخت ترکیه و قتل عام شهروندان این کشور را از طرف گروه دوستی پارلمانی ایران و ترکیه محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، عابد فتاحی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس اظهار کرد: شیعه و سنی امت واحده اسلام هستند، تشیع و تسنن خواهران و برادران دنیا و قیامتند و هرگونه اختلاف در بین تشیع و تسنن اسلام عزیز را تضعیف می کند و این یکی از خواسته‌های اساسی دشمنان اسلام است. متاسفانه فجایعی که امروز در دنیای اسلام رخ می دهد اسلام و مسلمانان را در شرایط اسفباری قرار داده و وضعیت خطرناکی به خود گرفته که ضد وحدت و رسالت پیامبر است.

وی افزود:‌ اختلاف نظر در بین انسان‌ها امری طبیعی است ولی آنچه امروز در دنیای اسلام خطرناک است، جنگ و خشونت است. به راستی چرا دنیای اسلامی در قبال این جنایات خاموش است؟ اقتدار، میانه روی به عنوان یک اصل قرآنی در همه وجوه زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی و عقیدتی مطرح است و در همه جا به عنوان اصل خلل نا‌پذیر اسلامی، قرآنی مطرح است و باید در حیطه میانه‌روی دنبال شود. خداوند در میان جامعه برتر و کامل، جامعه اعتدال را معرفی کرده است، اما سرمایه جهان اسلام به جای رفاه مسلمانان در گیر کشتار و ویرانی بین خود مسلمانان تلفی شده و آنها را به جان هم انداخته اند و اختلافات امروز در جهان اسلام هیچ وجه عقلانی و دینی ندارد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تصریح کرد: کشورهای غیر اسلامی با تمام اختلافاتی که دارند اتحادیه تشکیل داده و به یکدیگر کمک می کنند؛ ولی کشورهای مسلمان، با وجود رشد و توسعه، آماج ظلم و ستم و زیاده‌خواهی و جنگ افروزی بوده و میلیون ها مسلمانان از بی عدالتی رنج می برند؛ حاکمان مسلمان با این همه ثروت های خدادای از هزاران جسد کودکان،‌زنان،‌ سالخوردگان خجالت نمی‌کشند در روز قیامت به خداوند چه جوابی خواهند داد؟

وی در پایان گفت: وضع مسلمانان، افغانستان، پاکستان، یمن، سوریه، عراق و ...نیاز به کمک و ساماندهی دارد در قرن حاضر تقابل دنیای غرب با جهان اسلام به مرحله سخت و پیچیده رسیده است دنیای غرب با استفاده از تمام ظرفیتش برای متهم کردن جهان اسلام به خشونت تروریسم برنامه ریزی کرده است لذا بر همه واجب است به فکر چاره باشد و دولت ها وظیفه دارند اقدامات لازم را انجام دهند.

انتهای پیام

کد N988563