آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

دولت با شجاعت هزینه‌های اضافی خود را کم کند

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,مالیات

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تأکید بر این‌که «دولت با شجاعت برخی هزینه‌های اضافی خود را کم کند» گفت: اینکه به ثروتمندان یارانه پرداخت شود، جز هزینه اضافی برای دولت نخواهد بود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با تأکید بر این‌که «دولت با شجاعت برخی هزینه‌های اضافی خود را کم کند» گفت: اینکه به ثروتمندان یارانه پرداخت شود، جز هزینه اضافی برای دولت نخواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار علی عسکری رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با تأکید بر فرهنگ سازی موضوع مالیات در کشور، اظهار کرد: مردم باید بدانند که چرا مالیات می‌دهند و در چه راهی صرف می‌شود.

وی گفت: امروز برخی با پرداخت مالیات از ادای خمس ممانعت می‌کنند که خلاف دستورات اسلام است، چراکه مالیات هزینه است و برای رفاه و آسایش جامعه خرج می‌شود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: متأسفانه به دلیل عدم فرهنگ سازی، برخی اخذ مالیات را پول زور می‌دانند، پس تلاش کنید از طریق رسانه‌ها و راه‌های گوناگون این فرهنگ سازی را انجام دهید.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی تصریح کرد: در این که دولت به مالیات احتیاج دارد، شکی نیست، اما نباید این احتیاج را بدون در نظر گرفتن توان مردم در مالیات در نظر گرفت، چراکه باید مالیات عادلانه از مردم اخذ شود.

این استاد درس خارج فقه حوزه یادآور شد: گاهی اشتباهات در اخذ مالیات پیش آمده و زبان به زبان می‌گردد و این بدبینی را ایجاد می‌کند که دریافت مالیات عادلانه نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری حوزه، وی بیان کرد: باید به مسئولان اخذ مالیات آموزش داد تا به نحوه‌ای درست آن را دریافت کنند.

وی اظهار کرد: باید از طریق بالابردن درآمد مردم، مالیات دریافت شود، به این معنا که با راه اندازی مجدد کارخانه‌های تعطیل و رفع سایر مشکلات، درآمد مردم را بالا برده و مالیات نیز دریافت کنید.

این مرجع تقلید اظهار کرد: تقویت منابع تولید از وظایفی است که بر دوش شماست و باید برای آن برنامه داشته باشید.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی افزود: البته باید وزرات خانه‌ها و سازمان‌های دیگر نیز پای کار آمده و این مشکلات را رفع کنند.

وی خاطرنشان کرد: دولت هزینه‌هایی دارد که شجاعت نمی‌کند آن را کم کند همانند یارانه‌ها، چراکه بلایی است که نازل شده و باید از آن کاست.

این مرجع تقلید تصریح کرد: اینکه به ثروتمندان یارانه پرداخت شود، جز هزینه اضافی برای دولت نخواهد بود.

آیت‌الله مکارم شیرازی بیان کرد: باید مملکت را با تدبیر حفظ کرد و هوای مردم را داشت و بوسیله آن مشکلات حل خواهد شد.

این استاد درس خارج حوزه اظهار کرد: می‌توان با قطع یارانه ثروتمندان به مستمندان بیشتر کمک کرد.

انتهای پیام

کد N988555