وزیر خارجه چک: اسد باید در مذاکرات سوریه باشد

سوريه

وزیر خارجه جمهوری چک با تاکید بر لزوم همکاری با روسیه برای توقف درگیری‌ها در سوریه اعلام کرد: بشار اسد باید در هر مذاکره‌ای با هدف پایان بحران سوریه یکی از طرف‌های مذاکره کننده باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی چک، لوبومیر زائورالک، وزیر خارجه جمهوری چک پس از ورود به لوکزامبورگ برای شرکت در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد: باید در مورد توقف درگیری‌ در سوریه با روسیه نیز گفت‌وگو کرد و روسیه باید بخشی از راه حل سوریه باشد؛ چرا که با همکاری با مسکو می‌توان به دنبال ایجاد حالت توازن جدیدی بود که به توقف درگیری‌ها بینجامد.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا سوئد، دانمارک و اسلوواکی روز دوشنبه در لوکزامبورگ گفت‌وگو با روسیه درباره سوریه ودستیابی به استراتژی واقعی برای ایجاد سازش در سوریه را خواستار شدند.

زائورالک اظهار داشت: کشورهای اتحادیه اروپا نمی‌توانند در مورد بحران سوریه دو موضع‌گیری داشته باشند و این مساله نیازمند دستیابی به راه حل میانه است. بشار اسد، رئیس جمهور سوریه باید یکی از طرف‌ها در هر مذاکره‌ای که برای پایان بحران سوریه صورت می‌گیرد باشد.

وزیر خارجه جمهوری چک تاکید کرد: نمی‌شود که هر طرف بنابر منافع خاص خود عمل کند بلکه ضروری است به دنبال راه حل برای سوریه باشیم.

وی افزود: باید همه کشورهایی که امکان مشارکت در توقف خشونت‌ها را دارند به جز افراطی‌ها با یکدیگر متحد شوند.

انتهای پیام

کد N988527