دادستان کل کشور:

آمریکایی‌ها و اسراییلی‌ها بر مرکب جهل داعش سوار شده‌اند

داعش,دادستان كل كشور

دادستان کل کشور گفت: جریان داعش، ساخته دست استکبار جهانی است و آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها بر مرکب جهل داعش سوار شده و از آنها برای رسیدن به مقاصد خود استفاده می‌کنند.

دادستان کل کشور گفت: جریان داعش، ساخته دست استکبار جهانی است و آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها بر مرکب جهل داعش سوار شده و از آنها برای رسیدن به مقاصد خود استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه همدان، حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رییسی عصر دوشنبه در مراسم ختم سردار شهید حسین همدانی که در حسینیه امام خمینی(ره) همدان برگزار شد، اظهار کرد: ولایتمدار کسی است که به سخن ولی زمان خود به خوبی گوش فرا داده و در مقام عمل، فرمان ولی خود را کامل انجام دهد.

وی با تاکید بر اینکه سردار همدانی یک ولایتمدار کامل بود، ادامه داد: سردار همدانی در طول حیات پاک و ارزشمند خود از قبل از پیروزی انقلاب تا مبارزه در جبهه سوریه، در سخت ترین شرایط حاضر بوده و از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است.

رئیسی سردار همدانی را چهره‌ای با ظرفیت عنوان کرد و گفت: انسانی با ظرفیت است که در همه شرایط بتواند در خط ولایتمداری باقی بماند و اشتباه نکند. سردار همدانی چنین شخصیتی بود و این ظرفیت خود را از عبودیتش گرفته بود.

دادستان کل کشور تصریح کرد: سردار همدانی در جریانات فتنه 88 نقش پررنگی در دفع فتنه و برقراری امنیت داشت.

رییسی عنوان کرد: در جریان مبارزه با تکفیری ها و در جبهه سوریه، سردار همدانی نقش برجسته‌ای داشت و یکی از موثرترین چهره‌ها در تشکیل بسیج مردمی سوریه که به مثابه حزب اللهی دیگر است، بود.

وی زمان شناسی سردار همدانی را از ویژگی های برجسته وی دانست و تاکید کرد: سردار همدانی فتنه ها و توطئه ها را به موقع و به درستی تشخیص داده و اقدامات لازم را انجام می داد.

رییسی با بیان اینکه سردار همدانی در تمامی عرصه ها نقش موثری داشت، اظهار کرد: سردار همدانی جزو چهره های درخشان و برجسته سپاه بود و به راستی که از بصیرت بالایی برخوردار و بصیرت آفرین نیز بود.

وی با اشاره به اینکه سردار همدانی همواره به دنبال گمنامی بود و تنها خواص او را می شناختند، خاطرنشان کرد: با وجود گمنامی سردار، خداوند یاد او را در دل ها و اذهان مردم رفعت بخشید و این محبت و عزت را در تشییع باشکوه پیکر وی شاهد بودیم.

رییسی تاکید کرد: خون شهدا آثار و برکات فراوانی به همراه داشته است و اگر امروز کشور ما در بصیرت و امنیت به سر می برد و بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی دنیا به وقوع پیوسته، به برکت خون شهیدان عاشورایی بوده است.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در یمن، تصریح کرد: خون شهیدان باعث جهل زدایی و بیداری خفتگان است، همانطور که شاهد هستیم مردم یمن نزدیک هفت ماه است که با شکم گرسنه و نداشتن نیرو و تجهیزات کافی، در مقابل نیروهای رژیم سعودی ایستادگی و مقاومت می کنند.

دادستان کل کشور با بیان اینکه سوریه خط مقاومت ایران است، افزود: اگر خط مقاومت ما در سوریه شکسته شود، ما در ایران امنیت نخواهیم داشت. داعش خطری بود که همه کشورهای اسلامی را تهدید می کرد و باید در نطفه خفه می شد و سردار همدانی نقش به سزایی در شکست و مبارزه با داعشیان داشت.

وی تاکید کرد: اگر مستشاران ایرانی در سوریه حضور پیدا نمی کردند، صهیونیست ها و دست نشانده های آمریکا در منطقه پیش روی می کردند و امنیت همه جهان اسلام را به خطر می انداختند، اما با درایت و رشادت مستشاران ایرانی، شاهدیم که ورق در سوریه برگشته و داعشیان در حال فرار و عقب نشینی از سوریه هستند.

رییسی نظام جمهوری اسلامی ایران را پرچمدار ولایت الهی در دنیا عنوان کرد و گفت: هر کس در هر نقطه از دنیا به نام حق و عدالت در مقابل نظام استکباری بایستد، در امتداد راهبردی ما قرار دارد.

دادستان کل کشور مبارزه با استکبار را امری درونی و ذاتی در بطن انقلاب اسلامی و مردم ولایتمدار دانست و گفت: گفتمان ولایت، گفتمان ثابتی است و تغییر نخواهد کرد. در مبارزه با استکبار شاید شیوه ما تغییر کند، اما اصل مبارزه هیچ وقت عوض نخواهد شد.

وی با اشاره به پیام سردار همدانی به مردم، تصریح کرد: قیام و حضور ما در جبهه برای خدا و اطاعت از ولی امر مسلمین بود. مراقب باشید که در میان غبارها و آلودگی هایی که دشمن ایجاد می کند، راه، رهبر، شاخص ها و ارزش ها را گم نکنید و به بیراهه نروید.

رییسی با بیان اینکه موفقیت هر شهیدی در گرو همکاری، همراهی و هم رزمی خانواده اش بوده است، تصریح کرد: در نوع ارتباطات خانوادگی باید مراقب بود که با همراهی یکدیگر و در سنگری واحد قرار است زندگی کرده و باید به یکدیگر کمک کنیم.

انتهای پیام

کد N988435