سفر فرمانده ارتش پاکستان به ترکیه دو روز بعد از انفجارهای آنکارا

ایرنا نوشت: فرمانده ارتش پاکستان روز گذشته (دوشنبه) و تنها کمتر از دو روز بعد از انفجارهای تروریستی مرگبار آنکارا، به ترکیه رفت و اگرچه این سفر به احتمال زیاد، از پیش برنامه ریزی شده بود، اما انجام آن در شرایط فوق العاده حساس کنونی می تواند بسیار مهم ارزیابی شود.

روابط عمومی ارتش پاکستان روز سه شنبه اعلام کرد ژنرال 'راحیل شریف' که برای انجام سفری سه روز به ترکیه، روز گذشته وارد آنکارا شد، در دیدار با همتای ترک خود به وی اطمینان داد که پاکستان به ویژه در این شرایط در کنار ترکیه خواهد بود و از آن حمایت خواهد کرد.

روز شنبه هفته جاری دو انفجار مهیب در نزدیک ایستگاه راه آهن آنکارا حدود 130 کشته و تعداد زیادی مجروج برجا گذاشت.
ارتقای همکاری ها میان پاکستان و ترکیه به ویژه در بخش مبارزه با تروریسم به عنوان هدف اصلی سفر ژنرال راحیل شریف به آنکارا اعلام شده است.
بدون تردید گفت و گوهای مهمی میان عالی ترین مقام ارتش پاکستان با مقامات نظامی-سیاسی ترکیه در خصوص موضوع سوریه به عنوان یکی از اصلی ترین موضوعات روز منطقه انجام خواهد شد.
پاکستان رسما اعلام کرده است که موضع بیطرفانه در قبال عملیات نظامی روسیه علیه تروریست ها در سوریه دارد. برخی شخصیت ها و کارشناسان پاکستانی از این عملیات حمایت می کنند، اما برخی از شخصیت های پاکستانی نیز معتقدند کشورهای غیرمسلمان نباید در مساله سوریه وارد شوند.
پاکستان و ترکیه روابط نزدیک و دوستانه ای به ویژه در زمینه همکاری های دفاعی-نظامی دارند.

4949

کد N988356