انگلیس تجهیزات نظامی بیشتری به اردن می‌دهد

وزارت دفاع انگلیس اعلام کرد، لندن تجهیزات نظامی بیشتری در اختیار نیروهای مسلح اردن با هدف مقابله با تهدیدات مرزی قرار می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، این بسته بالغ بر سه میلیون و 840 میلیون دلار است و شامل خودروهای ترابری، جلیقه‌های ضد گلوله و تجهیزات ارتباطی و فناوری می‌شود. این بسته بخشی از حمایت انگلیس از نیروی واکنش سریع ارتش اردن است و در راستای تقویت آنها در مقابل تروریست‌های داعش انجام می‌شود. این گروه تروریستی اراضی زیادی را در عراق و سوریه تصرف کرده که هر دو هم‌مرز اردن است.

"پنی موردانت"، وزیر دولت در امور نیروهای مسلح اخیرا از نیروهای اردنی بازدید کرد. وی با صدور بیانیه‌ای گفت: گسترش افراطگرایی و تروریسم در خاورمیانه بیانگر تهدیدی علیه تمام ماست و اردن در مرحله نخست قرار دارد. من از نزدیک دیدم که حمایت انگلیس چطور به نیروهای مسلح اردن در تامین امنیت مرزهایشان در مقابل سازمان‌های تروریستی نظیر داعش کمک می‌کند.

اردن یکی از بازیگران اصلی برای غرب و کشورهای منطقه‌ای در نیروی ائتلاف ضد داعش است. دولت امان از فوریه 2015 فعالیت در ائتلاف ضد داعش را آغازکرده و حملات هوایی‌ علیه مواضع تروریست‌ها انجام داد. اردن همچنین بیشتر بر روی امنیت مرزی سرمایه گذاری می کند و اخیر با کارخانه مستقر در آمریکای ریتون برای ارتقای ظرفیت امنیت مرزی قراردادی به ارزش 18 میلیون و 600 هزار دلار انعقاد کرد که شامل نصب حصار، دوربین و سیستم‌های فرماندهی و کنترل می‌شود.

انتهای پیام

کد N988266