راهپیمایی طرفداران پگیدا علیه پناهجویان در آلمان

سیاسی

هزاران تن در تظاهرات سازمان‌دهی شده توسط جنبش افراطی موسوم به پگیدا شرکت کردند. این راهپیمایی در سالگرد اولین نمایش این گروه نژادپرست در شهر درسدن برگزار شد.

هزاران تن در تظاهرات سازمان‌دهی شده توسط جنبش افراطی موسوم به پگیدا شرکت کردند. این راهپیمایی در سالگرد اولین نمایش این گروه نژادپرست در شهر درسدن برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس از شمارش تعداد تظاهرکنندگان که به صورت صلح‌آمیز راهپیمایی می‌کردند، امتناع کرد اما یکی از خبرنگاران آسوشیتدپرس تعداد تظاهرکنندگان را حدود هفت هزار تا هشت هزار تن برآورد کرد.

سخنگویان این تظاهرات از جمله لوتس باخمن، یکی از بنیان‌گذاران جنبش پگیدا تصمیم دولت آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را برای قبول صدها هزار آواره که بسیاری از آنها از درگیری‌های سوریه، افغانستان و عراق فرار می‌کنند، محکوم کرد.

باخمن به حاضرین در این اعتراض گفت: آنها مستقیماً ما را به سمت جنگ داخلی اروپا می‌کشانند.

معترضان نیز با سر دادن شعارهای «مرکل باید برود» به اظهارات باخمن پاسخ داده و خواستار اخراج آوارگان شدند. یکی از معترضان یک چوبه دار ساختگی با دو طناب دار حمل می‌کرد که بالای آنها نوشته شده بود: «رزرو شده برای آنگلا مرکل» و «رزرو شده برای زیگمار گابریل»، معاون صدراعظم آلمان.

حمایت‌ها از پگیدا مخفف «اروپایی‌های وطن‌پرست علیه اسلامی شدن غرب» در ماه‌های اخیر افزایش یافته است.

تاتیانا فسترلینگ، یکی دیگر از سخنگویان این تظاهرات پیشنهاد کرد، ایالت زاکسن باید از باقی آلمان جدا شود. زاکسن در ماه‌های اخیر شاهد اعتراضات خشونت‌آمیزی علیه آوارگان بوده است.

برخی از این معترضان پرچم‌های مجارستان و روسیه را تکان داده و شعار «مرکل به سیبری، پوتین به برلین» سر دادند.

انتهای پیام

کد N988218