بیش از 80 کشته و زخمی در حمله ائتلاف سعودی به زندان البیضاء/نشست اتحادیه عرب درباره یمن

یمن

همزمان با کشته و زخمی شدن بیش از 80 تن در حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به زندان مرکزی شهر البیضاء، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن دو خودروی زرهی عربستان را در منطقه "ظهران عسیر" منهدم کردند که موجب کشته شدن تعداد زیادی از سربازان عربستانی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، منابع پزشکی یمنی اعلام کردند که در حمله جنگنده‌های ائتلاف متجاوز عربی به زندان مرکزی البیضاء 30 تن کشته و بیش از 50 تن دیگر زخمی شدند.

در استان مأرب نیز جنگنده‌های ائتلاف متجاوز بار دیگر از بمب‌های خوشه‌ای در پنج منطقه این استان استفاده کردند.

ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز پایگاه‌های نظامی عربستان در منطقه ظهران عسیر و جیزان را بمباران کردند که به کشته شدن تعداد زیادی از سربازان عربستانی انجامید.

همچنین آن‌ها دو خودروی زرهی عربستان در ظهران عسیر را هدف قرار دادند که به کشته شدن تمامی سربازان در داخل این دو خودرو انجامید.

با افزایش درگیری‌ها در یمن و ادامه حملات متجاوزانه ائتلاف، عزالدین الاصبحی، وزیر حقوق بشر دولت مستعفی یمن اعلام کرد که نبیل العربی، دبیرکل اتحادیه عرب ظرف روزهای آینده خواهان برگزاری نشست فوق‌العاده‌ای برای بررسی تحولات یمن خواهد شد و طی دو روز آینده موضع قوی را علیه حوثی‌ها اتخاذ خواهد کرد.

در همین راستا عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور مستعفی یمن "عبدالله مطلق" و " حسن محمد زید"، از وزیران مشاور در دولت مستعفی را برکنار کرد.

به گفته منابع، این اقدام به این دلیل صورت گرفته است که آن‌ها حامی حوثی‌ها بوده‌اند.

انتهای پیام

کد N988193