نماینده ایران رتبه نخست مسابقات بین‌المللی قرآن روسیه را کسب کرد

قرآن کريم,سازمان فرهنگ و ارتباطات

موسی معتمدی، حافظ کل قرآن کریم و نماینده جمهوری اسلامی ایران در شانزدهمین دور مسابقات بین‌المللی قرآن روسیه مقام نخست این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

موسی معتمدی، حافظ کل قرآن کریم و نماینده جمهوری اسلامی ایران در شانزدهمین دور مسابقات بین‌المللی قرآن روسیه مقام نخست این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، موسی معتمدی پس از آنکه مرحله مقدماتی این مسابقات را با موفقیت پشت سر گذاشت با درخشش خود در دور نهایی توانست مقام نخست را کسب کند.

زید الصنعانی نماینده یمن و عمری عبدالله سالم نماینده تانزانیا نیز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم این مسابقات که در رشته حفظ کامل قرآن کریم برگزار شد، را کسب کردند.

مرحله نهایی مسابقات حفظ قرآن کریم با حضور شخصیت‌هایی از فدراسیون روسیه از جمله شیخ روایل عین الدین، رئیس شورای مفتیان روسیه، اوماخانوف، نایب رئیس شورای فدراسیون، ماهر المعیقلی، امام جماعت مسجدالحرام و تنی چند از سفرای کشورهای اسلامی همچون فلسطین، الجزایر و رایزن فرهنگی ایران برگزار شد.

در حاشیه مسابقات قرآن کریم، به همت رایزنی فرهنگی کشورمان نمایشگاه قرآنی از تابلوها و قرآن‌های نفیس و همچنین آثاری از جامعةالمصطفی(ص) العالمیه و بنیاد مطالعات اسلامی در روسیه برپا و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

همچنین، کوچکترین قرآن کریم در این نمایشگاه عرضه و توجه مخاطبان را به خود جلب کرد.

موسی معتمدی متولد ۱۳۶۷ شهر مقدس قم است که سال ۱۳۹۲ در سی‌وششمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مقام دوم رشته حفظ کل را کسب کرد و به این ترتیب به مسابقات روسیه راه یافت.

انتهای پیام

کد N988093