هشدار منصوری آرانی نسبت به ایجاد اخلال در بررسی جزئیات برجام

برجام,تصویب برجام در مجلس

یک عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام نسبت به ایجاد اخلال در جریان بررسی جزئیات برجام از سوی برخی نمایندگان هشدار داد.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: این احتمال وجود دارد که در جلسات علنی امروز و فردا (سه‌شنبه و چهارشنبه) دچار بداخلاقی سیاسی شویم به این ترتیب که عده‌ای با دادن پیشنهادهای زیاد غیرمرتبط به گونه‌ای عمل کنند که هیأت رئیسه مجلس قادر به مدیریت نباشد در این صورت ممکن است بررسی جزئیات در هفته جاری به پایان نرسد و این در حالی است که نمایندگان بعد از چهار هفته حضور در جلسات علنی هفته آینده برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود می‌روند.

وی افزود: به نظر می‌رسد هیأت رئیسه باید در این رابطه تدبیر کند تا هم صحن علنی مجلس متشنج نشود و هم بتواند نحوه ارائه پیشنهادات را مدیریت کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم شرایط را رصد می‌کنند و می‌توانند بداخلاقی‌های سیاسی را تشخیص دهند؛ لذا همه باید بازگشت به معنویت داشته باشیم. همان‌طوری که آن چه ما را در جبهه‌های جنگ نسبت به طرف مقابل پیروز کرد همین ویژگی و روحانیت حاکم بر فرزندان این ملت بود.

وی با بیان این‌که «باید فضای جلسات علنی مجلس به فضای دوستی و همدلی تبدیل شود»،‌ گفت: نمایندگانی که بیش از سه سال است در کنار هم در کسوت نمایندگی قرار دارند نباید دچار شکاف شوند. در این زمینه به نظر می‌رسد بزرگان روحانی مجلس باید پیشقدم شوند و مجلس را به‌گونه‌ای هدایت کنند که تنش‌های غیرمتعارف بروز نکند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: البته وجود اختلاف نظر اشکالی ندارد اما قواعد حاکم بر کلام باید رعایت شود و این‌که همه بدانند نباید به هر قیمتی دیدگاهمان را به کرسی بنشانیم.

وی در پایان با بیان این‌که «جامعه ایران یک جامعه اخلاق‌محور است»، گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران نسبت به کشورهای هم‌تراز خود جلوتر است به دلیل بعد اخلاقی و اخلاق‌محوری در نظام ماست و ما باید اخلاق را به عنوان تکیه‌گاه مطرح کنیم و این ویژگی را خدشه‌دار نکنیم.

انتهای پیام

کد N988046