نجف‌نژاد:

دولت بیشترین توجه را به مازندران دارد

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی گفت: بیشترین توجه را به مازندران از نظر میزان اعتبارات کرده‌اند و بالاترین رقم را برای این استان با توجه به نیاز، استعداد و محرومیت اختصاص دادند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، مقداد نجف‌نژاد در جلسه شورای اداری فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: بیشترین توجه را به مازندران از نظر میزان اعتبارات کرده‌اند و بالاترین رقم را برای این استان با توجه به نیاز، استعداد و محرومیت اختصاص دادند.

وی تصریح کرد: مازندران در قطب گردشگری و کشاورزی هستیم و 40 درصد برنج و 70 درصد محصولات دیگر غذای کشور را تامین می‌کنیم.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی گفت: سدهراز اگر به بار بنشیند و تا پایان سال 95 افتتاح شود علاوه بر اینکه آب شرب را تامین می‌کند مشکل کشاورزی را نیز برطرف می‌شود.

نجف‌نژاد با بیان اینکه بیش از 2.5 میلیون جمعیت مازندران منتظر بودند که رئیس جمهور منطقه آزاد را اعلام کند، خاطرنشان کرد: پس از بررسی های یکساله زمین 540 هکتاری در منطقه بهنمیر که تا لاریم کشیده می‌شود انتخاب و معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه 10 نماینده مازندران این منطقه را به عنوان منطقه آزاد معرفی کرده‌اند، اظهار کرد: در شعاع 25 کیلومتری این منطقه بیش از 2.5 میلیون جمعیت مازندران در این منطقه زندگی می‌کنند و به پایتخت نیز دسترسی دارند.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حدود 30 هزار تخت آماده به سرویس در این منطقه داریم، اظهار کرد: 37 کیلومتر ساحل داریم که 15 کیلومتر آن بکر به ویژه در بهنمیر بکر است.

نجف‌نژاد افزود: 100 هکتار زمین آماده، فرودگاه و گمرک که سابقه فعالیت آنها به بیش از 130 سال پیش می‌رسد.

وی گفت: 7 دانشگاه دولتی در این دو شهرستان مستقر است و در بابلسر و فریدونکنار حدود 20 هزار دانشجو داریم که از لحاظ انسانی نیز این بستر مهیا است.

انتهای پیام

کد N987908