امیرعبداللهیان:

ایران از مذاکرات میان طرف‌های یمنی استقبال می‌کند

سازمان ملل متحد,ایران و یمن,ایران و سوریه

یان الیاسون قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) حسین امیرعبداللهیان ضمن اعلام استقبال تهران از ابتکار سیاسی دیمیستورا برای حل سیاسی بحران سوریه ، خاطرنشان کرد: هر طرحی که با واقع‌بینی همراه بوده و مؤلفه‌های اساسی شامل مردم سوریه، رهبری سوریه و مبارزه جدی با تروریسم را مورد امعان نظر داشته باشد، جامع تر و کارآمدتر خواهد بود.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه همچنین افزود: جمهوری اسلامی ایران در رایزنی با نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور یمن می‌باشد و ما از مذاکرات میان طرف‌های یمنی استقبال می‌نمائیم.

الیاسون نیز در این دیدار با تأکید بر ضرورت پیگیری راه حل سیاسی در بحران‌های منطقه ، از رویکرد سازنده جمهوری اسلامی ایران در تعامل نمایندگان دبیر کل سازمان ملل متحد در امور سوریه و یمن تقدیر کرد و خواستار افزایش تلاش همه طرف‌ها برای کمک به حل سیاسی بحران در این دو کشور شد.

قائم مقام دبیر کل سازمان ملل ، همچنین بر ضرورت پیگیری راه حل سیاسی و توافقی میان همه طرف‌های یمنی و شروع هرچه سریع تر گفت‌وگوها تأکید کرد.

انتهای پیام

کد N987849