راه‌اندازی هیئات مذهبی بانوان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی

معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان فارس گفت: برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی و کاهش آمار طلاق باید هیئت‌های مذهبی بانوان در این استان راه‌اندازی شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه فارس، حجت‌الاسلام شکرالله دانش در نخستین همایش هم‌اندیشی ائمه جماعات سپاه ناحیه ثارالله(ع) شیراز، گفت: هیئت‌های عزاداری از پرداختن به مسائلی که اصالت عزاداری‌ها را مخدوش می‌کند، پرهیز کنند.

وی تاکید کرد: همه باید واقعیت‌های عاشورا را برای نسل جوان بازگو کنیم تا شاهد جامعه‌ای به‌دور از خرافه‌گویی باشیم.

دانش گفت: حضور اقشار مختلف جامعه در مجالس عزاداری امام حسین (ع) و نیز توجه و مدیریت روحانیون به دسته‌های عزادار، از بسیاری تحریف‌ها جلوگیری می‌کند.

وی با اشاره به این‌که «برگزاری آیین‌های سوگواری و مذهبی باید در راستای تعمیق باورهای دینی و اعتقادی مردم باشد» افزود: اگر خروجی ماه محرم افزایش اعتقادات و آموختن درس‌هایی از واقعه عاشورا و نهضت حسینی باشد آنگاه می‌توان گفت به اهداف خود دست یافته‌ایم.

معاون فرهنگی اداره تبلیغات اسلامی استان فارس تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران وابسته به ولایت و رهبری است و اگر به این جایگاه رفیع از سوی معاندان و وابستگان به استکبار جهانی صدمه و آسیبی وارد شود شاهد تضعیف اهداف نظام اسلامی خواهیم بود.

دانش از هیئت‌های مذهبی درخواست کرد تا پذیرای نسل جوان باشند و آنان را در تمام مسائل مذهبی، فرهنگی و اجتماعی مشارکت دهند تا شاهد حضور پرشور آنان در امکان مذهبی و دینی باشیم.

انتهای پیام

کد N987772