تولیت مسجد جمکران:

امروز هزاران عمرو عاص و معاویه سعی در نابودی اسلام دارند

اسلام

سومین همایش چهره ماندگار تبلیغی استان اصفهان (تجلیل از آیت‌الله شیخ یدالله رحیمیان دستجردی) و مجمع بزرگ مبلغان ماه محرم برگزار شد.

سومین همایش چهره ماندگار تبلیغی استان اصفهان (تجلیل از آیت‌الله شیخ یدالله رحیمیان دستجردی) و مجمع بزرگ مبلغان ماه محرم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه اصفهان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان، فرزند آیت‌الله یدالله رحیمیان گفت: شرایطی را که در آن قرار داریم می‌توان به لیلةالقدر تاریخ اسلام شبیه کرد. تمامیت دنیای کفر و استکبار در مقابل تمامیت اسلام ناب قرار گرفته با این تفاوت که امکانات و ابزاری که اسلام در اختیار ما قرار داده بی‌نظیر است.

وی افزود: شرایط امروز بسیار دشوارتر از دوره‌ای است که امام راحل در قید حیات بودند. پدید آمدن ابزارهایی همچون موبایل و ماهواره و ساماندهی آن‌ها همه‌چیز را در جهان دگرگون کرده است. در واقع اگر در زمان علی (ع) یک عمرو عاص و معاویه بود، امروز هزاران عمرو عاص و معاویه در اشکال مختلف سعی دارند اسلام و نماد آن یعنی انقلاب اسلامی ایران را نابود کنند.

تولیت مسجد جمکران اضافه کرد: در طول تاریخ اسلام و تشیع دوران‌های سختی را پشت سر گذاشتیم. زمان‌هایی را داشتیم که اگر کسی می‌خواست یک تکلیف شرعی را بیان کند، باید هزاران راه را طی می‌کرد و چه سختی‌هایی را تحمل می‌کرد و در برخی موارد این مبلغان را زنده زنده می‌سوزاندند.

رحیمیان ادامه داد: امروزه در نظام اسلامی باید در اوج معرفت بتوانیم احکام اسلامی را بیان کنیم و این‌ یک فرصت استثنایی در طول تاریخ است. البته برای این کار شرایطی نیز لازم است به‌عنوان نمونه شرط اول باور داشتن حرف‌هایی است که به مردم می‌گوییم. شرط دیگر این کار اخلاص است یعنی در صورتی‌که قیام ما برای خدا نباشد، اثری نخواهد داشت.

وی افزود: یکی از رموز زندگی مقام معظم رهبری و امام راحل انس روزانه ایشان با قرآن است، بنابراین آنچه از قرآن می‌خوانیم باید همراه با تدبر و تأمل از عمق قرآن و فهم قرآن باشد.

تولیت مسجد جمکران گفت: هدف از آنچه می‌خوانیم و می‌فهمیم این باشد که خودمان را به مفاهیم قرآنی آراسته کنیم. اگر خودمان را به این مفاهیم آراسته نکنیم نمی‌توانیم تأثیرگذار باشیم. درواقع رمز تأثیرگذاری سخنان اهل‌بیت و امام راحل نیز در همین بود که خودشان باور داشتند و به آنچه می‌گفتند آراسته بودند.

وی اظهار کرد: اگر انسان کارش را برای امور مادی انجام دهد، بی‌اثر است اما اگر برای خدا بود، اثر و دستاورد خودش را می‌گذارد. رسالت ما در شرایط حاضر که به تعبیر مقام معظم رهبری یک پیچ تاریخی است، همان رسالت انبیاء است و در این عرصه دو وظیفه بر عهده‌ داریم، یکی دعوت مردم به عبودیت خدا و دیگری تقابل با طاغوت است که سخنان امام خمینی و مقام معظم رهبری دقیقاً در راستای این دو است.

رحیمیان افزود: دشمنان اسلام به چیزی جز نابودی اسلام قانع نیستند. الان آمریکا و اسراییل به چیزی کمتر از نابودی و تسلیم محض ما حاضر نیستند. درواقع آن‌ها اقتدار، موجودیت و حیثیت ما را نمی‌خواهند. البته ما هم به چیزی کمتر از نابودی آمریکا و اسراییل و همه ابرقدرت‌ها قانع نیستیم.

وی با اشاره به این‌که «جنگ مستضعف و مستکبر، جنگ تمام‌نشدنی تاریخ است» اظهار کرد: در حال حاضر اوج این موضوع است، انرژی هسته‌ای و موارد دیگر همه بهانه است. اگر کسی نوکر آن‌ها باشد اما هزاران نفر را در یمن بکشد، از نظر حقوق بشر مشکلی ندارد و حمایتش هم می‌کنند.

انتهای پیام

کد N987750