تک‌تیرانداز «شاهر» در رزمایش‌های آتی نیروی زمینی ارتش

رزمايش,ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروي زميني ارتش

فرمانده قرارگاه ارتش در غرب کشور گفت: راه اندازی مدرسه تک‌تیراندازی در نیروی زمینی ارتش نشان‌دهنده میزان اهمیت سلاح‌های تک‌تیرانداز قدرتمند همچون «شاهر» و «باهر» برای این نیرو است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ دوم منوچهر کاظمی با بیان اینکه این سلاح‌ها به یگان‌های ارتش مستقر در غرب کشور واگذار شده است افزود: در رزمایش‌های آتی ارتش از این سلاح‌ها استفاده خواهد شد.

وی همچنین به حضور قدرتمند یگان‌های پهپادی نیروی زمینی ارتش در غرب کشور اشاره کرد و گفت: ما از انواع پهپادهای شناسایی و تهاجمی در غرب کشور بهره می‌بریم که با توجه به نیاز عملیاتی از آنها استفاده خواهیم کرد.

نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بهره‌گیری از انواع پهپادهای انتحاری، ترابری، شناسایی و تهاجمی، دارای قدرتمندترین یگان پهپادی در منطقه است.

پیش از این امیر سرنیپ احمدرضا پوردستان فرمانده نزاجا در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا اظهار کرده بود که اواخر مهرماه در منطقه غرب کشور و آذرماه در شرق کشور رزمایش‌های این نیرو برگزار خواهد شد. علاوه بر این 4 رزمایش تخصصی نیز برای امسال پیش‌بینی شده است.

برد مفید سلاح تک‌تیرانداز 14/5 میلی‌متری شاهر خشاب‌دار، 4 هزار متر است. طول این سلاح 18/5 سانتی‌متر و وزن آن 22 کیلو گرم است. این سلاح در روز چهارم مهر با حضور امیر پوردستان به یگان‌های عملیاتی نیروی زمینی نحویل داده شد.

انتهای پیام

کد N987696