آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

در تبلیغ دین به سایر مذاهب اهانت نشود

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي,امام حسين ع ,محرم,عزاداري,مبلغ دینی

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: اگر وحدت، گسترش پیدا کند همه عاشق مکتب نورانی اهل بیت(ع) خواهند شد، بنابراین باید از مناقب ائمه معصوم(ع)سخن بگویم ولی نباید به کسی اهانت کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: اگر وحدت، گسترش پیدا کند همه عاشق مکتب نورانی اهل بیت(ع) خواهند شد، بنابراین باید از مناقب ائمه معصوم(ع)سخن بگویم ولی نباید به کسی اهانت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار مبلغین مناطق محروم که در مدرسه امام سجاد(ع)قم برگزار شد، اظهار کرد: سخاوتمندترین کسانی که علوم اهل بیت(ع) را فرا می‌گیرند و در میان مردم منتشر می‌کنند شما مبلغین هستید و در حقیقت شما یکی از مصادیق این روایت نورانی هستید و چه نعمتی بالاتر از اینکه انسان در منطقه محروم و حساس کشور به تبلیغ دین بپردازد.

این مرجع تقلید در ادامه به حادثه عظیم عاشورا اشاره و اظهار کرد: عاشورا سرمایه بزرگی است و خیلی از مشکلات کنونی کشور با تکیه به فرهنگ عاشورا و محرم حل شدنی است، این ظرفیتی است که در اختیار شما مبلغین قرار داده شده و لازم است از این ظرفیت عظیم نهایت استفاده در جهت مقابله با جنگ نرم دشمن برد.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این‌که «ظرفیت محرم روز به روز در حال نشر و گسترش است» گفت: صداوسیما صحنه‌هایی از مناطق مختلف اروپا مانند خیابان‌های لندن در روز عاشورا و محرم را نشان می‌دهد و می‌بینیم که مردم مسلمان در خیابان‌ها مشغول عزاداری هستند، این همان فرهنگ عظیم عاشوراست که روز بروز درحال گسترش است.

وی افزود: جریان اربعین سال گذشته را همه دیدند که چقدر جمعیت از سراسر دنیا آمده بودند و خوشبختانه هیچ اتفاق دردناکی هم نیفتاد، اما دو میلیون انسان به حج رفتند و رژیم آل سعود توان اداره آن را نداشتند، هم آبروی خود را برد و هم به حج لطمه زد.

این مرجع تقلید با بیان این‌که «در شرایط حساسی از لحاظ گسترش فتنه و شبهات و آسیب‌های عقیدتی و اخلاقی قرار داریم» بر گسترش مبانی دینی و ترویج ارزش‌های اخلاقی و اعتقادی تاکید کرد.

وی با اشاره به این‌که «وظیفه مبلغین در شرایط کنونی سنگین‌تر از گذشته است» گفت: با همه تبلیغات دشمن علیه شیعه، این مذهب نورانی هر روز در حال پیش روی، گسترش و تصرف دل‌هاست.

آیت‌الله مکارم شیرازی افزود: باید به موازات افزایش تبلیغات سوء دشمن، تبلیغات مثبت برای ترویج مبانی شیعه پرآوازه‌تر و پرخروش‌تر از گذشته انجام شود.

این مرجع تقلید در ادامه با تاکید بر رعایت اصل وحدت در تبلیغ در مناطق محروم کشور گفت: وحدت مسلمین از مسائل مهم اسلام به شمار می‌رود اگر وحدت، گسترش پیدا کند همه عاشق مکتب نورانی اهل بیت(ع) خواهند شد، بنابراین باید از مناقب ائمه معصوم(ع)سخن بگوییم ولی نباید به کسی اهانت کرد.

وی خاطرنشان کرد: شما مبلغین مانند ما مفسرین در تفسیر نمونه عمل کنید که ما در تفسیر نمونه از جنبه‌های منقبت آیه در مورد حضرت علی(ع) سخن گفتیم، کم هم نگذاشتیم، بدون اینکه اهانتی به کسی شده باشد تا جایی که حتی علمای اهل سنت نیز عاشق این تفسیر شدند.

وی گفت: علمای اهل سنت از تفسیر نمونه استقبال خوبی کرده‌اند و ما 500دوره تفسیر نمونه به افغانستان فرستادیم و باز هم تقاضای آنها بیشتر شده است، لذا نباید چیزی گفته شود که باعث از بین رفتن وحدت شود بلکه از فضائل و مناقب اهل بیت(ع) بگوییم چرا که هم آنها عاشق خواهند شد و هم مصالح اسلام در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، آیت‌الله مکارم‌شیرازی در توصیه به مبلغین نیز اظهار کرد: به مسئله تکفیری‌ها و داعش توجه داشته باشیم و برای مردم از خطرهایی که این روزها اسلام را تهدید می‌کند سخن بگوییم و به آنها گوشزد کنیم، دشمن هدفی جز از بین بردن اسلام ندارند اسرائیل، داعش و آمریکا دست به دست هم داده‌اند تا اسلام را از بین ببرند و اسلام تنها شیعه نیست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما شیعیان به دنبال منافع همه دنیای اسلام و مصالح مسلمین هستیم و به همین دلیل نیز به مردم فلسطین که اهل سنت هستند کمک می‌کنیم و هدف ما این است که اسلام گسترش یابد.

انتهای پیام

کد N987536