تشریح برنامه‌های دهه اول محرم در مسجد مقدس جمکران

امام حسين ع ,محرم,مسجد جمكران,عزاداري

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران برنامه‌های این مسجد در دهه اول محرم امسال را تشریح کرد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران برنامه‌های این مسجد در دهه اول محرم امسال را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام سیدمهدی هاشمی‌زاده در تشریح برنامه‌های دهه اول ماه محرم در مسجد مقدس جمکران گفت: برنامه‌های عزاداری در مصیبت شهادت امام حسین (ع) از روز سه‌شنبه با ویژه برنامه سیاهپوشان آغاز و این مسجد شریف با حضور خادمان و مهدی یاوران عزاخانه سالار شهیدان خواهد شد.

وی ادامه داد: پس از برنامه سیاه‌پوشی مراسم دعای توسل این هفته با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین ظهیری و قرائت دعا و مراسم سینه زنی با حضور حاج سید مهدی میرداماد و حاج مهدی سلحشور برگزار خواهد شد.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل مسجد مقدس جمکران گفت: پنجشنبه این هفته نیز که مصادف با شب اول محرم است، مرثیه خوانی با مداحی حاج مجید دلشاد پس از نماز ظهر و عصر اجرا می‌شود، پس از آن مراسم سخنرانی در ساعت 19:45 با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین آقاتهرانی و قرائت دعای کمیل توسط حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی در ساعت 20:20 برگزار می‌شود.

هاشمی‌زاده افزود: روز جمعه 24 مهرماه مراسم دعای ندبه با سخنرانی و قرائت دعا توسط حجت‌الاسلام شهیدی برگزار می‌شود و در ادامه نیز مراسم شیرخوارگان حسینی در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین از روز سه شنبه هفته جاری مراسم عزاداری حسینی به مدت 11 شب در شبستان امام علی(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین آقا تهرانی و مداحی حاج مهدی سلحشور و کربلایی محمد جواد احمدی برگزار می‌شود.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل مسجد مقدس جمکران با بیان این‌که «از روز پنجشه هفته جاری به مدت 10 روز هر صبح زیارت عاشورا در این مسجد شریف قرائت می‌شود» اظهار کرد: مراسم مقتل خوانی ظهر عاشورا با حضور حجت‌الاسلام آقا تهرانی، بعد از نماز ظهر در مسجد مقدس جمکران برگزار خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وسایل ایاب و ذهاب زائران به ویژه مسیر برگشت، به اقصی نقاط شهر قم برای استفاده زائران و عزاداران تدارک دیده شده است.

انتهای پیام

کد N987468