روحانی خطاب به کاسبان تحریم: نگران نباشید با رفع تحریم ها دکان شما کساد نمی شود

مذاکرات هسته ای ایران با 5 بعلاوه 1,حسن روحانی,پساتحریم,تحریم اقتصادی

رئیس جمهور از کسانی سخن گفت که منافعشان در تحریم هاست و به آنها گفت که حتی رفع تحریم ها هم برای آنها سود خواهد داشت.

به گزارش خبرآنلاين، حجت الاسلام حسن روحاني که صبح امروز به مازندران سفر کرده است، طي سخناني در جمع مردم با بيان اينکه امروز در فضاي پسا برجام و غرور آفرين هستيم، گفت: ما نيازمند انسجام و همدلي هستيم. اگر در برابر دنيا به توفيقات بزرگي دست يافتيم، به دليل درايت رهبري، ايستادگي ملت و ديپلمات هاي غيورمان در عرصه مذاکرات تاريخي است.

به گفته وي، تاريخ نشان خواهد داد که ملت چه کار بزرگي را به ثمر رسانده اند. در هيچ کجاي دنيا، کشوري به ذيل مبحث 7 شوراي امنيت سازمان ملل و در مسير جنگ قرار نگرفته که بتواند از ذيل آن خارج هم بشود. اين به دليل اتحاد و انسجام ملت ايران از هر قوم و طايفه است و به فرموده رهبري، برجام نبايد منجر به انشقاق شود. ايرادي ندارد که برخي منتقد باشند و نظرات ديگري  داشته باشند. اما در قانون اساسي، مسير دموکراسي را برگزيده ايم و آنچه که اکثريت مردم مي گويند ملاک عمل خواهد بود. کما اينکه در انتخابات نيز اينگونه است و راي اکثريت ملاک است و اقليت هم بايد راه اکثريت را دنبال کند. البته حقوق اقليت هم بايد مد نظر باشد.

او که مي گفت برجام بايد وسيله اي براي انسجام و جهش اقتصادي جوانان غيور کشور باشد، خاطرنشان کرد: به حول و قوه الهي در ماه هاي آينده با رفع تحريم نشان خواهيم داد که ملت ما پيروز صحنه است. ما به اين ملت غيور، افتخار مي کنيم که در برابر تحريم ها مردانه ايستادند و انشالله در ماه هاي آينده شاهد رفع تحريم و رشد کشور خواهيم بود.

روحاني با بيان اينکه کشورهاي ثروتمند همسايه فروشنده نفت، دچار ورشکستگي شده اند، ادامه داد: کشوري که خودش در کاهش قيمت نفت مقصر بود، خودش در اين چاه افتاد! کشوري که براي کشور برادرش چاه مي کند، خودش در چاه افتاده و ناچار از استقراض شده است.

رئيس دولت از آرامش ملت در بازار ياد کرد و از مسير کاهش تورم از سوي دولت سخن گفت و افزود: تورم باز هم کاهش مي يابد و انشالله تا پايان هفته جاري بسته اي را براي رشد اقتصادي ارائه مي دهيم که در شش ماهه دوم تحول بزرگي در اقتصاد کشور رخ دهد. اين تحرک اقتصادي قبل از برداشتن تحريم هاست و ممکن است يکي دو ماه ديگر هم در حالت تحريم باشيم اما در همين مدت با انسجام شاهد حرکت و رونق اقتصادي تا پايان سال خواهيم بود.

وي با طرح اين سوال که چرا به دنبال مذاکره رفتيم؟، گفت: برخي فکر مي کنند ما دوست داشتيم به غرب نزديک شويم، در حالي که براي ما شرق و غرب فرقي نمي کند و آنچه براي ما مهم است، رونق اقتصاد و اشتغال جوانان ما است. چطور من به عنوان نماينده شما رضايت دهم که به جوانان کشور ضربه بخورد. ما حق نداريم از جيب مردم شعار دهيم. هر کس مي خواهد شعار بدهد، از جيب و زندگي خودش شعار بدهدف نه از جيب فقرا و محرومين. (اين بخش از سخنان رئيس جمهور با تشويق مردم همراه شد).

روحاني که مي گفت در مذاکرات هسته اي تمام حقوقمان را از طرف غرب گرفته ايم، خطاب به مردم گفت: برخي سخنان را نشنيده بگيريد تا در زمان لازم پاسخ آن را بدهم! چه کساني از تحريم سود مي کنند؟ نگران نباشيد پس از رفع تحريم دکان شما کساد نمي شود! نگران نباشيد، شما هم سود خواهيد کرد. (اين بخش از سخنان رئيس جمهور با تشويق مردم همراه شد و روحاني به آنها گفت شما به يک خادم کوچک اين ملت ابراز لطف مي کنيد).

ادامه دارد....

2727

کد N987381