هنیه: انتفاضه ما را به آزادی مسجدالاقصی نزدیک می کند

ایرنا نوشت: نایب رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد: انتفاضه ملت فلسطین همچنان در مراحل آغازین خود قرار دارد و به همت جوانان فلسطینی که زمام امور در کرانه باختری و اراضی اشغالی سال 1948 را بدست گرفته اند، دامنه این انتفاضه روز به روز گسترده تر می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اسماعیل هنیه شامگاه یکشنبه در دیدار با خانواده شهید خلیل عثمان در استان خان یونس با اشاره به اینکه انتفاضه ملت فلسطیطن ادامه انتفاضه الاقصی می باشد، تصریح کرد: این انتفاضه ما را به آزادی مسجدالاقصی و تشکیل کشور مستقل فلسطین بسیار نزدیک خواهد کرد.

هنیه تاکید کرد: غزه با شهادت شماری از فرزندانش در این چند روز به منظور همبستگی با دیگر فلسطینیان در قدس و کرانه باختری، ثابت کرد که به رغم شرایط سخت و ناگواری که در آن به سر می برد، هرگز از وظایف و مسئولیت های ملی خود شانه خالی نمی کند و به سرزمین، ملت و مقدسات خود پایبند و وفادار خواهد ماند.
وی همچنین گفت: مقاومت و انتفاضه عامل وحدت بخش ملت فلسطین هستند و جوانان فلسطینی باید پروژه آزاد سازی فلسطین را با تحقق وحدت و همدلی پیش ببرند.

اسماعیل هنیه عموم ملت فلسطین به ویژه جوانان و گروه های فلسطینی را به تحقق وحدت و همدلی و مقاومت و مبارزه یکپارچه در برابر دشمن صهیونیستی فراخواند.

در حمله بامداد روز یکشنبه (دیروز) جنگنده های رژیم صهیونیستی به یکی از پایگاه های قسام در باریکه غزه، یک زن باردار فلسطینی و کودکی 2 ساله به شهادت رسید و چند نفر دیگر هم زخمی شدند.
به دنبال تعرض گسترده صهیونیستها به مسجد الاقصی و اماکن مقدس مسلمانان در مناطق مختلف فلسطین اشغالی، قشرهای مختلف مردم فلسطین با حضور در خیابانها و این اماکن اعتراض خود را به این رویکرد صهیونیست ها نشان داده اند؛ از اول اکتبر جاری تاکنون دراثر مقابله نظامیان صهیونیست با این اعتراضات 24 فلسطینی شهید و بیش از 1300 نفر نیز زخمی شده اند.

52261

کد N987336