انگلیس گزارش‌ها درباره احتمال درگیر شدن با روسیه در عراق را رد کرد

به دنبال انتشار گزارشی مبنی بر دادن مجوز به جنگنده‌های انگلیسی برای حمله به جنگنده‌های روسی برفراز آسمان عراق، روسیه وابسته دفاعی انگلیس در مسکو را فراخواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه انگلیسی "دیلی استارساندی" به نقل از "منابع ارشد دفاعی ناشناس" گزارش داد، چیزی نمانده که جنگنده‌های انگلیسی با جت‌های روسی برفراز خاک عراق با یکدیگر درگیر شوند و در این باره دستوراتی صادر شده است.

یکی از سخنگویان وزارت امور خارجه انگلیس در بیانیه‌ای گفت: رایزن دفاعی انگلیس در مسکو در تلاش برای تصحیح گزارش نادرست این روزنامه در رابطه با دادن مجوز به جنگنده‌های انگلیسی در عراق را شفاف سازی کند، در وزارت دفاع روسیه نشستی داشته است.

خبرگزاری روسیه گزارش دادند، رایزن دفاعی انگلیس برای توضیح درباره این گزارشات احضار شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس گفت: رایزن دفاعی انگلیس بار دیگر نگرانی‌های لندن نسبت به حملات هوایی روسیه در سوریه را بازگو کرده و گفته لندن معتقد است این اقدامات تنها وضعیت را پیچیده‌تر می‌کند.

مسکو از اوایل ماه جاری میلادی در حمایت از بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه حملات هوایی به تروریست‌های داعش و برخی گروه‌های مخالف در سوریه را آغاز کرده است.

انگلیس که خواستار عزل اسد است به مواضع داعش در عراق حمله می‌کند اما هنوز تصمیم نگرفته که اقدامات نظامی خود را به سوریه نیز توسعه دهد یا خیر.

انتهای پیام

کد N987080