با اشاره به تشدید حملات ضدانسانی صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان

افخم مسلمانان و نهادهای بین‌المللی را به واکنش جدی علیه رژیم صهیونیستی فراخواند

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه تشدید حملات ضدانسانی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان در کرانه باختری و نوار غزه که با هدف خاموش کردن صدای اعتراض مردم فلسطین و با بازداشت گسترده و حمله بی‌رحمانه علیه فلسطینی‌ها همراه بوده و به شهادت و زخمی شدن ده‌ها جوان فلسطینی منجر شده است، به شدت محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم با اشاره به تشدید تحرکات و اقدامات رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی در روزهای اخیر، افزود: اقدامات اخیر علاوه بر فشارها و تهدیدهای روزمره بر فلسطینیان هم‌چون قطع برق، محاصره اقتصادی در دریا و خشکی و حملات نظامیان صهیونیستی به مردم و یورش و تخریب خانه‌های فلسطینیان صورت می‌گیرد.

او با ابراز نگرانی شدید از تداوم سیاست یهودی‌سازی قدس و اماکن مقدس آن به‌ویژه مسجد الاقصی از سوی رژیم صهیونیستی، دولت‌ها و ملت‌های مسلمان و نهادهای مسوول بین‌المللی را به واکنش جدی و فوری برای توقف جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی فراخواند.

افخم هم‌چنین با اشاره به یورش شهرک‌نشینان با حمایت نیروهای اشغالگر و پلیس به صحن‌های مسجد الاقصی و ممانعت از ورود مسلمانان به این مسجد گفت: رژیم صهیونیستی به‌هیچ‌وجه حق تقسیم و تصرف مسجدالاقصی را ندارد و تقسیم مکانی و زمانی مسجدالاقصی غیرقابل قبول بوده و محکوم است.

انتهای پیام

کد N986917