معاون قوه قضاییه:

تلاش می‌کنیم رنگ مجرمانه اعتیاد را کم کنیم

‌معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از تشکیل ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی در استان‌ها خبر داد و گفت: با توجه به فعال‌سازی این ستاد به صورت ملی، ستادهای استانی پیشگیری از جرائم انتخاباتی نیز در استان‌ها ایجاد می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه سمنان، محمدباقر الفت افزود: مصوبات اولین نشست ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی کشور تا پایان هفته جاری به‌منظور زمینه‌سازی برای تشکیل ستادهای استانی‌ به مراکز استان‌ها ارسال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه وجود این ستاد در تناقض با عملکرد و فعالیت‌های ستاد انتخابات کشور نیست، افزود: ستاد پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی، ستادی هماهنگ کننده است و تجربه چند انتخابات گذشته‌ نشان داد که حضور دستگاه قضا در کنار عوامل برگزاری انتخابات‌ به افزایش امنیت انتخابات کمک کرده است.

الفت تصریح کرد: دو انتخابات گذشته که دستگاه قضایی در آن حضور ملموس تری داشت، کم هزینه‌ترین انتخابات کشور بودند و این امر نشاندهنده اهمیت و نقش حضور دستگاه قضایی برای تامین امنیت بیشتر انتخابات و افزایش مشارکت مردم است.

وی با بیان اینکه سرعت نرخ رشد معتادین و استفاده‌کنندگان از روانگردان‌ها در کشور متوقف نشده است، تاکید کرد: علت اصلی این رشد ناهنجاری‌هایی مانند بیکاری، افسردگی و ... تنوع مواد مخدر و ورود گروه‌های سنی در معرض آسیب به این عرصه بوده است.

وی با بیان اینکه از نظر قانون اعتیاد جرم است، ولی تلاش می‌کنیم که رنگ مجرمانه این مساله را کم کنیم، گفت: وقتی رنگ مجرمانه به مساله اعتیاد می‌دهیم مجبور به اعمال قانون برای آن هستیم که نقشی در بهبود وضعیت آن نداشته است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه خاطرنشان کرد: این قوه به دنبال بالا بردن هزینه ارتکاب جرم برای مجرم و اقدام های فرهنگی برای پیشگیری از وقوع جرم است که نیازمند تعامل تمام بخش‌هاست.

انتهای پیام

کد N986810