مهلت یک‌روزه یونانی‌ها برای اظهارنظر درباره پیش‌نویس تدابیر ریاضتی جدید

مقام‌های یونانی پیش‌نویس قانون تدابیر ریاضتی‌ جدید را که قرار است اجرایی شود، در وب‌سایت دولتی برای بحث عمومی گذاشته‌اند و این روند تا صبح فردا (دوشنبه) ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، تصویب تدابیر ریاضتی در سومین و جدیدترین بسته وام طرف‌های خارجی در اتحادیه اروپا تصریح شده و شرایطی برای تمدید بیشتر اعتبار آتن فراهم کرده است.

در میان سایر تدابیر، پیش‌نویس قانون مذکور سن بازنشستگی را به 55 سال برای مردان و 50 سال برای زنان افزایش داده است. مالیات پرداختی از سوی معاملات املاک نیز از 11 درصد کنونی به 15 درصد افزایش می‌یابد و درآمدهای بالای 12 هزار یورو به جای 33 درصد باید مالیات 35 درصدی پرداخت کنند.

مقام‌های یونانی پیش‌نویس این قانون تدابیر ریاضتی‌ را که قرار است اجرایی شود، در وب‌سایت دولتی برای بحث عمومی گذاشته‌اند و تا این روند تا ساعت 9 صبح دوشنبه به وقت محلی ادامه خواهد داشت. انتظار می‌رود که پیش‌نویس مذکور هفته آتی به قانون تبدیل شود.

یونان ماه ژوئیه پس از ماراتن مذاکرات وام با 18 کشور دیگر منطقه یورو و وام‌دهندگان بین‌المللی در ازای بسته جدید وام به ارزش 86 میلیارد یورو با تدابیر ریاضتی سخت موافقت کرد. روز دوشنبه "یروئن دیسلبلوئم"، وزیر دارایی هلند و رئیس گروه اروپایی گفت که اجرای اصلاحات یونان به این بستگی دارد که وام‌دهندگان چه زمانی میتوانند بانک‌های یونان را که با کمبود نقدینگی مواجه هستند، تجدید سرمایه کنند و درباره بازسازی بدهی ملی بزرگ یونان مذاکره‌ای داشته باشند.

انتهای پیام

کد N986618