در کانال تلگرامی داعش چه می گذرد؟ + (تصاویر و سند)

داعش

گروهک تروریستی داعش، با استفاده از امکان جدید تلگرام کانال رسمی خود را در این نرم افزار پیام رسان باز کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ گروهک تروریستی داعش که تا کنون به تمامی ابزارهای ارتباطی مسلط شده بود و حساب های کاربری فراوانی در توئیتر به نام خود داشتند، اینبار وارد تلگرام شدند.

فعالیت گروهک تروریستی داعش در توئیتر بگونه ای است که بعد از بسته شدن یک حساب کاربری آن توسط توئیتر، سه اکانت جدید بوجود می آید، حال داعش که نهایت استفاده را از تکنولوژی می برند، در صدد برآمده تا از امکان جدید تلگرام بهره ببرد و کانال مخصوص به خود را در این نرم افزار پیام رسان ایجاد کرده است.
کانال‌های تلگرام به کاربرانش اجازه می‌دهد پیام‌هایشان را به تعداد نامحدودی از مخاطبان برسانند، گروه داعش امیدوار است شرکت تلگرام که در برلین مستقر است وضعیت باثبات‌تری برای ارائه پروپاگاندایش فراهم کند اما تلگرام در وب‌سایتش گفته است هر نوع محتوای غیرقانونی را که از طریق این اپلیکیشن در معرض دید عموم قرار بگیرد حذف خواهد کرد.


گروهک تروریستی داعش، اولین فعالیت خود در کانال تلگرامی اش را در 28 سپتامبر و با پیام "السلام العلیکم" آغاز کرده است و تاکنون 619 نفر به این کانال پیوسته اند.
این گروه در کانال تلگرام خود مدعی شده است که روز سه شنبه در شهر عدن در جنوب یمن به هتل محل اقامت نیروهای سعودی و امارات حمله کرده است.


پژوهشگران موسسه «بروکینگز» در آمریکا در ماه مارس گذشته (اسفندماه) با سرشماری هواداران توئیتری این گروه تروریستی اعلام کردند که داعش توانسته اثری بزرگ روی شبکه های اجتماعی آنلاین بگذارد.

این موسسه اعلام کرده که در سه ماه پایانی سال 2014 با رصد هواداران داعش در توئیتر، 46 هزار حساب کاربری آنان را شناسایی کرده است.

انتهای پیام/

کد N986549