طراحی تاسیسات جدید تحقیقاتی دمای بالا در بریتانیا

سیاسی

شرکت آمیک فاستر ویلر برای هدایت پروژه‌ ساخت تاسیسات دمای بالا برای آزمایش مواد مورد استفاده در راکتورهای هسته‌ای کنونی و آینده در بریتانیا انتخاب شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری ورلد نوکلیر نیوز، بنا به درخواست وزارت انرژی و تغییرات آب و هوا، مبنی بر ارائه پیشنهادها برای تحقیق و توسعه هسته‌ای مجموعه آزمایشات مواد دمای بالا در دسامبر 2014 شرکت آمیک فاستر ویلر اعلام کرد که برای هدایت پروژه تاسیسات دمای بالا انتخاب شده است.

بودجه ساخت تاسیسات دمای بالا از طریق 2 میلیون پوند بودجه تحقیقاتی وزارت انرژی و تغییرات آب و هوا تامین می‌شود.

آمیک فاستر ویلر در بیانیه‌ای اعلام کرد: این تاسیاست جدید دمای بالا، فعالیت آزمایشی مهم بر روی مواد مورد استفاده در راکتورهای کنونی در آینده را متقبل خواهد شد.

در این تاسیسات چرخه اولیه و ثانویه عناصر سازنده و جوش مواد در دمای تا 1000 درجه سانتیگراد مورد آزمایش قرار می‌گیرد. این تاسیسات نمایانگر سیستم‌های راکتور آینده هستند که می‌تواند شامل راکتورهای درمقیاس کوچک و نسل چهارم این سیستم‌ها باشد.

گرگ ویلتس مدیر مشاور شرکت آمیک فاستر ویلر در بخش بازرگانی انرژی پاک در این باره گفت:‌ این برنامه به بریتانیا کمک خواهد کرد تا به عنوان توزیع کننده بزرگ تکنولوژی راکتورهای هسته‌ای پیشرفته دوباره مطرح شود و این پروژه نقش مهمی در تحقق اهداف استراتژی صنعت هسته‌ای دولت بریتانیا ایفا می‌کند.

دولت بریتانیا استراتژی صنعت هسته‌ای خود را در مارس 2013 منتشر کرد این استراتژی انتظارات دولت بریتانیا را تشریح می‌کند که طی آن انرژی هسته‌ای نقش مهمی در انرژی این کشور در آینده ایفا می‌کند و طرحهای دولت را برای تبدیل بریتانیا به کشوری برتر در انرژی هسته‌ای صلح آمیز ترسیم می‌کند.

آمیک فاستر ویلر تاسیسات‌ دمای بالای فعلی در سایت بریچوود وارینگتون را اداره می‌کند.

انتهای پیام

کد N986491