معاون مرکل به دنبال آرام کردن تنش در دولت ائتلافی بر سر بحران پناهجویان

معاون صدراعظم آلمان، حزب شریک در دولت ائتلافی آنگلا مرکل در ایالت بایرن را به ایجاد تنش درباره بحران آوارگان متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ زیگمار گابریل، معاون صدراعظم آلمان که یکی از اعضای حزب سوسیال دموکرات است، مثل حزب اتحادیه سوسیال مسیحی، از شرکای ائتلاف با حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان است. وی به روزنامه بیلد گفت: آلمان پل متحرکی برای جلوگیری از ورود گسترده مهاجران به کشور ندارد.

وی به وحشت و اضطراب مربوط به ورود مهاجران به آلمان اشاره کرد و گفت که اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن تلاش می‌کند تا حزب سوسیال دموکرات را به اشاعه هراس درباره مهاجران متهم کند و این درحالیست که آلمان با ورود یک میلیون پناهجو در سال جاری میلادی روبه‌رو شده است.

"هورشت زیهوفر"،‌ رهبر اتحادیه سوسیال مسیحی بایرن روز جمعه تهدید کرد اگر دولت برلین ورود مهاجران جدید را محدود نکند، شکایتی حقوقی علیه دولت آلمان تنظیم می‌کند.

مرکل که بخاطر داشتن سیاست "درهای باز" در قبال مهاجران و پناهجویان از داخل با فشار مواجه است، تاکید دارد که آلمان این بحران را که در کشور بی سابقه است و باعث قطبی شدن کشور شده، مدیریت می‌کند.

صدراعظم آلمان که معمولا محبوب‌ترین شخصیت سیاسی در کشور است، در رده بندی اخیر به رتبه چهارم تنزل یافته است.

در نظرسنجی‌های اخیر، محبوبیت حزب ملی گرای پوپولیستی "جایگزینی برای آلمان" هفت درصد افزایش یافته است. همچنین راهپیمایی‌هایی با مضامین بیگانه هراسی و ضد اسلامی بار دیگر در شرق آلمان که سابق بر این کمونیستی بود، برگزار شده است.

انتهای پیام

کد N986234