عضو جامع اسلامی مهندسین:

اختلاف سلیقه نباید منجر به دودستگی شود

سیاسی

مسؤول واحد ارتباطات جامعه اسلامی مهندسین گفت: اختلاف سلیقه در مجلس طبیعی است، اما این اختلافات نباید منجر به دودستگی شود.

علیرضا خجسته پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، درباره وجود برخی اختلافات در مجلس و ایجاد فضای دو قطبی در بررسی برخی مسائل از جمله برجام اظهار کرد: اگر اختلاف سلیقه وجود نداشته باشد، دیگر ضرورتی به تشکیل مجلس نیست. همین اختلاف‌ها باعث به وجود آمدن بحث‌های کارشناسی و رفع مشکلات می‌شود اما این اختلاف سلیقه ها نباید باعث ایجاد دودستگی شود.

وی ادامه داد: باید ازفضای دو دستگی به خصوص در بررسی مسائل جدی اجتناب شود البته در مجلس باید حرفها و نظرات مختلف گفته و در نهایت تصمیم واحدی که به نفع کشور و نظام باشد گرفته شود. به هر حال باید مراقبت کرد که فضا به سمتی برود تا اولویت ها در نظر گرفته شود.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به بررسی برجام در مجلس یادآور شد: درباره این موضوع نظرات مخالف و موافق گفته شد اما فکر می کنم دور از شان نمایندگان باشد که گزارش کمیسیون در خارج از مجلس تهیه شده باشد وچنین برداشتی ندارم. در این موضوع امیدواریم با وجود بحث‌های کارشناسی در نهایت همه ارکان نظام یک حرف واحد بزنند و تصمیمی که به صلاح مردم است گرفته شود.

وی اضافه کرد: در بیان نظرات بعضی اوقات غلظت بحث کم و زیاد می شود که طبیعی است گاهی اوقات هم افکار عمومی توقع دارد در موضوع خاصی بحث بیشتری صورت بگیرد یا بالعکس.امیدواریم امروز (یکشنبه) در مجلس پرونده برجام تمام شود و به مرحله اجرایی برسد و شاهد بحث های حاشیه ای نباشیم.

خجسته پور همچنین درباره اولویت‌هایی که مجلس باید در نظر بگیرد بیان کرد:یکی از وظایف مجلس که درقانون اسامی هم ذکر شده بعد نظارتی قوه مقننه است و این نظارت از طریق ابزارهایی از جمله سوال از وزرا یا استیضاح در اختیار نمایندگان است.

این عضو جامع اسلامی مهندسین در پایان تاکید کرد:استیضاح وزیر راه یک فرآیند سیاسی نبود بلکه قانونی و دلسوزانه بود ولی به هر حال از طرفی هم باید مراقبت کرد فضا به گونه ای باشد تا اولویت ها نیز در نظر گرفته شود هرچند مجلس در مساله فاجعه منا یا بررسی برجام که به نظر می رسد این روزها اولویت دارد به خوبی ورود کرد.

انتهای پیام

کد N986161