بذرپاش: اینکه تاخیر در اجرای برجام ضرر می زند یک دروغ است

مهرداد بذرپاش در جریان بررسی طرح یک فوریتی برجام در مجلس به عنوان مخالف این طرح گفت: کمیسیون امنیت ملی 200 پیشنهاد را در عرض دو ساعت بررسی کرده و همه را یکجا رد کرده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: ایا این اصلا کارشناسی شده است؟ آیا در عرض دو ساعت می شود همه 200 پیشنهاد را بررسی و رد کرد؟ اینکه ما درخواست کردیم دولت لایحه دهد ایا این کار بدی است، تندروی است؟ ما کاسب تحریم هستیم؟

وی خطاب به نمایندگان گفت: عزیزان من کسی منتظر ما نیست؟ دولت منتظر ما نیست. که طرحی تصویب کنیم. ما برای چه اینجاییم؟.
وی تاکید کرد: این دروغ است که می گویند هر روز تاخیر در اجرای برجام این میزان آسیب دارد. این یک دروغ است. برجام قرار است 26 مهر اجرا شود. و زودتر از ان قرار نیست اتفاقی بیفتد. این ها برای فشار به ما این حرف ها را می زنند.
او ادامه داد: این حرف اشتباهی است که دولت منتظر نظر مجلس هست. در حالی که آنها کار خود را کرده اند. چرا سخنان موگرینی از سوی دولت تکذیب نمی شود. ما مگر با بورکینافاسو توافق کردیم؟ موگرینی که خودش مسئول مذاکرات بوده است می گوید تحریم ها رفع نمی شود و موارد متعدی از این عدم رفع تحریمها را بر می شمارد.

وی افزود: ما می گوییم اگر انها تحریم ها را برگرداندد چه می شود؟ ایا نباید برای ان فکری کرد؟ این ها را در دو ساعت در کمیسیون بررسی کردند و سر و ته آن را بهم اوردند.در این توافق حفره های امینتی زیادی وجود دارد برای آن فکری نمی شود. ما طرح صیانت را تصویب کردیم و دولت هیچ بخش ان را اجرا نکرد. مسئله این است که کسی منتظر ما برای تصویب و بررسی طرحی برای دولت نیست.

214

کد N986099