چرا به سردار همدانی "ابو وهب" می‌گفتند؟ + تصاویر

سردار همدانی

در این گزارش به علت نامگذاری "سردار همدانی" به نام "ابووهب" می‌پردازیم.

باشگاه خبرنگاران ـ محمد زرچینی:  سردار سرلشکر شهید  "حسین همدانی" جانشین فقید قرارگاه امام حسین (ع) دو روز پیش در سوریه به شهادت رسید. یکی  از القابی که به "سردار همدانی"  می‌دهند "ابووهب" است که این لقب به این دلیل است که یکی از فرزندان این شهید بزرگوار به اسم " وهب " نامگذاری شده است.  
**ابو وهب کیست؟
یکی از همرزمان "سردار همدانی" که خواست نامش فاش نشود در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان درباره  سردار همدانی اظهار داشت: به سردار همدانی در سوریه "ابووهب" می‌گفتند زیرا او فرزند بزرگش به نام "وهب" نام گرفته است.
وی ادامه داد: سردار همدانی شخصیت بزرگی داشت که مناعت طبع، پشت کار، خوش اخلاقی و ... از ویژگی‌های او بود که هیچگاه از تلاش بازنمی‌نشست و همواره در صف خط مقدم قرار داشت.

**ملت سوریه بیش از  ملت ایران از شهادت  "سردار همدانی" اندوهگین است
این همرزم شهید همدانی تاکید کرد: در سوریه  "سردار همدانی" بسیار محبوب بود و بیش از آنکه امروز ایران اسلامی در غم از دست دادن  "سردار همدانی"  سوگوار باشد ، ملت سوریه از شهادت  "سردار همدانی" اندوهگین هستند.

**دشمنان از نام شهید همدانی هراس داشتند
"امیر خجسته"  نماینده مردم همدان در این زمینه اظهار داشت: وقتی من در جلسه با مردم و فرماندهان در سوریه صحبت می‌کردم، می‌گفتند نام  "سردار همدانی" برای دشمنان رعب و وحشت و برای دوستان امنیت و آسایش را به دنبال دارد و وی به " ابووهب" ملقب شده بود.
آری ترس و وحشت سردار همدانی در دل  تروریست‌های تکفیری داعش، احرار الشام، جبهه النصره، جیش الاسلام و ... دلهره شدیدی ایجاد کرده بود و این تروریست‌ها که در نامردی شهره هستند. سردار همدانی همچون مولایش امام حسین (ع) جانانه در جبهه‌های مقاومت ایفای نقش کرد  و همچون اماحسین (ع) به درجه رفیع شهادت نائل شد.  لازم به ذکر است که دو دلیل کلی برای نام ابووهب وجود دارد که یکی به دلیل نام فرزندش  و دیگری به خاطر ترس و وحشتی که در دل تروریست‌ها از سردارر همدانی به وجود آمده ، است.

هدیه حاج قاسم که همراه سردار همدانی دفن خواهد شد
یک تسبیح و یک انگشتر متبرک شده همراه با پیکر شهید همدانی دفن خواهد شد.
کد N985923