عریقات: اسرائیل فلسطینی‌ها را سلاخی می‌کند

فلسطين

مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین دولت رژیم صهیونیستی را به ارتکاب سلاخی فجیع در حق مردم فلسطین متهم کرده و از شورای امنیت خواست تا نظام حمایت بین‌المللی ویژه‌ای را برای مردم فلسطین ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه الجزیره، صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: دولت اسرائیل روز جمعه سلاخی فیجعی را علیه مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه و قدس شرقی رقم زد که تا به این لحظه قربانیان آن به 16 شهید و 120 زخمی رسیده‌اند.

وی افزود: کنفرانس خبری بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل به منزله این بود که ارتش خود و شهرک‌نشین‌هایش را به کشتار و جنایت‌های بیشتر در حق مردم‌مان بود.

عریقات از شورای امنیت خواست که هرچه سریع‌تر به صورت جدی درصدد تشکیل نظام حمایت بین‌المللی ویژه برای مردم فلسطین در کرانه باختری و قدس و نوار غزه باشد همان‌طور که در 20 سال اخیر 19 نظام ویژه را ایجاد کرده است.

وی تاکید کرد: اسرائیل جنگ فراگیری را با انواع سلاح‌ها و با حمله‌ای سازمان یافته و هماهنگ شده میان ارتش و نیروهای امنیتی اسرائیل و شهرک‌نشین، علیه مردم، سرزمین و مقدسات ما به راه انداخته است و این اقدامات برای دامن زدن به اشغالگری و شهرک‌سازی‌ها است و مشخص است که این سلاخی‌های اسرائیل علیه فلسطینی‌ها ادامه دارد.

انتهای پیام

کد N985593